| anonimussskkk a întrebat:

Am decis sa imi fac o operatie la nas. (sunt elev)
Acum cateva zile, am vorbit cu un prieten care si-a facut si el aceasta operatie, doar ca l-am intrebat cat a platit, iar a zis ca nimic, ca e asigurat ca elev...
Acum va intreb : Este adevarat?
- Ce trebuie sa platesc, cat voi fi internat?!
Va rog sa raspundeti doar daca stiti.

6 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Pai daca a facut operatie de diviatie de sept sau mai stiu eu ce probleme medicale atunci este asigurata de casa de asigurari de sanatate iar internarea este de maxim 24-48 ore, daca este vorba de operatie cosmetica atunci este pe buzunarul tau, si nu este vorba de o internare pentru cosmetica.
deci ce operatie vrei sa iti faci?

| anonimussskkk explică (pentru drhotzu):

Https://www.google.ro/......ps?/search
ceva de genul. poate putin mai grav. ce inseamna asta?
inca nu am fost la un control, sa vad cum sta treaba.

| anonimussskkk explică (pentru drhotzu):

Https://www.google.ro/......ps?/search
ceva de genul, poate putin mai grav.
Inca nu am fost la doctor sa vad cum sta treaba mai exact.

| anonimussskkk explică (pentru drhotzu):

Https://www.google.ro/......ps?/search
Ceva de genul, poate putin mai grav.
Ce inseamna asta? Inca nu am fost la doctor sa vad cum sta treaba.

| drhotzu a răspuns:

Bun, mergi la un ORL-ist, si daca este vorba de deviatie de sept atunci este o operatie simpla care nu necesita mai mult de 24-48 ore. dar deviatia de sept nu inseamna ca ai nasul mare, carn, borcanat, sau urat... deviatia de sept este o deplasare a septului. deci este foarte posibil ca ceea ce vrei tu (din imaginea pe care ai trimis-o acolo) sa fie o operatie estetica, si asta costa ceva mai multi bani!

| anonimussskkk explică:

Https://www.google.ro/......ps?/search
Ceva de genul, poate putin mai grav.
Inca nu am fost la doctor sa vad cum sta treaba...