| bianca37 a întrebat:

Am decolorat si vopsit ieri pe mama mea idee este ca a iesit un gri la rădăcină dar pe vârfuri e asa spre roșcat, adică a ieșit la rădăcină dar la vârfuri nu… îmi puteți spune de ce s-a intamplat asta? Ca să știu pe viitor

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Pt ca la radacina era par natural si pe varfuri era o vopsea mai veche.
Decoloratul prinde bine doar pe par natural, pe un par vopsit trebuie sa bagi mai multe decolorari ca sa ajungi la o nuanta de blond.
Iar daca nu a fost vopsita anterior, poate insemna ca pur si simplu parul ei cedeaza mai greu la decolorare

3 răspunsuri:
| iloveyoumaria3 a răspuns:

Te aș sfătui să nu te mai vopsești acasă,mai ales blond,blondul este cel mai greu de realizat,dacă ai păr natural,nevopsit niciodată sunt șanse mai mari să îți iasă acasă,doar cu produse ff bune,ai nevoie de ff multe produse,pudra,oxidant,vopsea,nuanțator, dacă ai părul distrus, fiole etc. Produsele din comerț nu sunt bune, îți recomand ca data viitoare să mergi fie la salon, fie să folosești produse profesionale

| bianca37 explică (pentru iloveyoumaria3):

Eu am vopsit o pe mama mea și crede mă ca a ieșit șuvițe foarte blonde apoi am aplicat gri și e o culoare super misto atata tot ca puțin la vârfuri în jos e roșcat din cauza. Ca a fost vopsită inainte