| Sophie26 a întrebat:

Am facut prostia sa ma fac pe maini cu bigul si acum parul creste gros, ca pe picioare. Ce ma sfatuiti? Funda. ( Nu vreau raspunsuri la misto, fiti seriosi)

Răspuns Câştigător
| CristinaSNC a răspuns:

I-ati parul de pe maini cu ceara.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Mai fa-te odata cu lama si cand parul incepe sa creasca dar e micut ia-l cu benzi de ceara. E mai suportabila durerea decat cu epilatorul. IA-ti de la Veet, sunt cele mai bune.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa te epilezi cu ceară, sau cu creema veet cu care te epilezi pe piciorușe.

| K0sti a răspuns:

Pai vezi daca te faci cu bigul si nu cu Bic-ul...
http://www.mhsshop.ro/webconcept/STATIC/10861.jpg

| Dintrebare a răspuns:

Da, epileaza-te de cateva ori cu ceara si firele se vor mai rari

| zmotocel13 a răspuns:

Parerea mea este sa te epilezi de cateva ori cu ceara (mai usor de suportat) sau cu epilatorul. Firul de par se va mai subtia. Nu va mai creste atat de gros. Ideal ar fi sa te epilezi definitiv cu lumina pulsatorie sau cu laser. Doar ca este costisitor, un proces de lunga durata si in plus, datorita unor eventuale dereglari hormonale, firele de par pot aparea iarasi.
http://trenda.ro/

| anda2002 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa te epilezi cu epilatorul, chiar daca va durea putin iti va creste din ce in ce mai rar. Daca nu ai unul iti poti lua unul care se incarca deoarece te-ai putea epila sub apa si porii ti s-ar deschide si te-ar durea mult mai putin.