| Anaim a întrebat:

Am fierele despicate si as vrea sa imi creasca parul mai repede. Un sampon pentru repararea firelor sau cresterea parului? Care ar fi cel mai bun?
Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Pentru par despicat aplica de 2-3 ori pe saptamana ulei de masline direct pe varfuri. Lasa-l sa actioneze 2-3 ore dup care te speli normal pe cap.

Pentru grabirea procesului de crestere a firului de par, eu folosesc ulei de ricin. Imi aplic o masca compusa din 2-3 lingurite ulei de ricin, 2 lingurite ulei de nuca si zeama de la o jumatate de lamaie. Le amestec foarte bine si le aplic pe parul uscat, ditect la radacina, pentru 3-4 ore. Eu imi aplic aceasta masca de 2 ori pe saptamana si imi creste parul destul de repede. Ca sa-ti faci o idee...eu imi tund bretonul putin deasupra sprancenelor, iar in 3 saptamani imi intra in ochi.

Sper sa aiba efecte si la tine.
Succes!

3 răspunsuri:
| LadyGA a răspuns:

Buna! Este adevarat, pentru inceput trebuie sa iti tunzi varfurile, apoi sa folosesti produse speciale pentru varfuri despicate. Incearca Dove Nourishing Oil Care Shampoo sau poti alege ceva naturist. mai sunt bune si sampoanele de la vichi. Foloseste un ser pentru varfuri, ti-l recomand pe cel de la avon. Si urmeaza pasii astia: Nu freca parul cu prosopul!
Nu il pieptana cand e ud!
Nu folosi foehn-ul, dar daca e necesar foloseste aerul rece!
Nu folosi perii de plastic.
Investeste intr-o masca cat de cat ok!
Foloseste balsam la fiecare spalare, si spray[de ex de la L'oreal. sau uleiul de la avon de care iti ziceam. Bafta!

| Bєshka a răspuns:

Trebuie sa te duci la coafor si sa-ti tunzi varfurile.Dar conteaza si varsta.La oameni/copii mai mari nu le cresc parul ca la copiii mici.

| Alikke a răspuns:

Daca ai firele despicate.
Tunde-ti parul dar doare varfurile.
Pt. ca un par cu firele despicate o sa creasca mai greu.