| ianians a întrebat:

Am fost cu mama la un magazin cu bijuterii aur sa-mi cumpar o pereche de cercei din aur ( cadiu pentru ziua mea). Dar ideea ca din cate perechi de cercei am probat cel mai bine imi sta cu cei rotunzi si mari. Am gasit un model rasuciti, si pe ei avea modelu versace finutz facuti.
Acum mamei nu prea i-au convenit. Aia mie imi placeau imi statea foarte bine, erau usori la gramaj adica erau goi.
Restul cerceilor nu mi se potriveau.
Acum nu stiu ce sa fac, mama mi-a zis ca o sa-mi faca pe plac da sa nu-mi para rau mai tarziu.
Voi ce ziceti ati purta? Eu am parul lung satena..si se vedeau fain.
Credeti ca nu se mai poarta?

5 răspunsuri:
| Cameliaa12 a răspuns:

Http://www.frumusele.ro/......ilor/99... poate te vei hotari mai usor asupra modelului :)

| facepalmlol a răspuns:

Nu conteaza daca se poarta sau nu.Moda e dupa cum iti sta tie bine,nu dupa cum cred altii.
As zice ca mama ta stie mai bine,dar daca tie ti-au placut aia si zici ca ti se si potrivesc,atunci cumpara-i.
Sau spune-i sa-ti cumpere alti cercei pe care nu i-ai vazut, de care vrea ea.Mi se pare mult mai frumos sa-ti faca cadou alta pereche, doar asa, ca sa fii mai curioasa, mai entuziasmata.

| DiazAndreea a răspuns:

Nu stiu ce sa zic..acum in ziua de astazi fetele prefera sa isi cumpere asa zisele bijuterii false, aurul isi cam pierde valoarea. eu zic sa iti cumperi ce iti place dar nu o sa poti sa- i porti la infinit pentru ca nu se asorteaza la orice. bafta

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

De ce sa nu se mai poarte? Din cate ne-ai spus tu, mie mi se par destul de draguti acei cercei. Cred ca ar trebui sa ti-i cumperi, conteaza sa iti placa tie, nu mamei tale pentru ca tu ii vei purta.

| Alexandra_5479 a răspuns:

Mie mi se pare ca aceea chiar nu se mai poarta.
Zic sa mai mergi si pe la alte magazine cu bijuterii, poate gasesti ceva si mai frumos.
Cum vrei tu :*.