| HappyPills a întrebat:

Am fost la ieri la bazin si am facut baie si in apa sarata si in apa normala. Problema este ca acum parul meu este incalcit, parca e din cauciuc straight face. Ieri l-am spalat cu balsam si sampon dar deagaba, acum l-am spalat cu 4 tipuri de sampon si l-am lasat si 10 minute cu balsam pe el dar tot degeaba. A mai avut cineva problema aceasta? Si cum ati rezolvat-o?

Răspuns Câştigător
| Deeu a răspuns:

In apa in care iti clatesti parul pune o lingurita de otet. happy

2 răspunsuri:
| Lllllllllll a răspuns:

Aplica la fiecare spalare un sampon care indreapta varfuri, dar in acelasi timp iti da volum si stralucire. Nu uita sa folosesti o masca pentru a-l face mai usor de coafat. In general, acest tip de par cu textura aspra, are firul foarte gros, ceea ce-l face ideal pentru aplicarea nuantelor deschise. Sursa : http://www.femei-moderne.ro

Probabil de la prea mult clor. In timp sunt sigura ca se rezolva, dar nu uita de influenta alimentatiei si stilul de viata. :)

Bafta!:)

| ErickEmil a răspuns:

Nu am avut si nici nu as vrea sa am dar sunt sigur ca problema se va duce de la sine asa cu incetul fa in fiecare zii cate un dus si o sa vezi diferenta