| zuzukaeu a întrebat:

Am fost vopsita de mai multe ori bruneta anul trecut in decembrie m-am hotarat sa renunt am fost la un salon unde mi-am facut suvite apoi m-am vopsit saten, dar a prins numai pe suvite, de atunci ma vopsesc doar cu saten a crescut parul si acum este jumate sate jumate negru catre varfuri,
ma gandesc sa imi fac un decapaj dare oare se deschide si acel negru cu 2 nuante sa ajung la un saten uniform? si parul nu se arde? am firul f gros acolo unde este vopsit cu negru,,, cm cat costa un decapaj?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Dupa primul decapaj nu ai nici o sansa sa iesi uniform, iti trebuie macar doua, asa ca parerea mea este sa-ti mai tai un pic din varfuri si sa mai astepti un pic, nu poti risca asa ceva, vrei sa ramai fara par? Bafta.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde care este culoarea naturala a parului tau.
Ideal ar fi sa lasi sa creasca inapoi natural, dupa acea sa vopsesti in alta culoare, dar dureaza. Pana atunci poti vopsi apropiat culorii naturale.

| Vyio a răspuns:

Cum ai reusit sa-ti pastrezi negrul in par? Eu ma chinui de cativa ani sa-mi mentin parul negru, dar orice vopsea am incercat, dupa cateva spalari iese aproape de tot din par.
Eu stiu ca trebuie sa decolorezi parul ca sa poti pune o alta culoare peste negru.

eileen
| eileen a răspuns:

Iti strici parul daca te vopsesti asa des, mai ales ca vrei sa iti faci si decapaje... eu te-as sfatui sa te tunzi un pic mai mult si sa lasi parul tau natural sa creasca, apoi te poti vopsi saten cu suvite, e si la modawinking

| zuzukaeu explică:

Astazi am comosobig grinm-am apucat sa-mi fac suvite dar pana la urma am facut un fel de decolorare evitand radacina. a iesit un fel de doua feluri un fel de blond-roscat dar bineanteles nu uniform, parul e mai subtire si mult mai fin matasos ca de la atatea vopsiri aveam firul f gros, e drept ca nu a iesit uniform din prima pentru ca am folosit si un oxidant mai slab si am lasat si putin ca sa nu se arda... pot sa spun ca in proportie de 90% am scapat de negru si surpriza e ca nu imi cade deloc, am mai auzt chestia asta si la alte persoane, ca dupa suvite sau decolorat nu le mai cadea parul,,,, mai astept ceva vreme si imi mai fac o decolorare de data asta pe tot parul.in decembrie cand mi-am facut suvite am dat 160 roni la un salon cu fite si am venit acasa cum m-amm dus ce suvite nu se cunostea nimic.

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incerca COLOR OFF- este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, il poti comanda la nr 0754921669:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional