| anonim_4396 a întrebat:

Am impresia ca sunt prea dependent afectiv de persoanele la care tin, in special prietena mea cea mai buna. Am impresia chiar ca o stresez sunand-o mereu, intreband-o ce face, daca a scris la nu stiu ce materie sau alte lucruri.
Cum as putea sa scap de,, dependenta" asta?

6 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Pentru ca o suni nu cred ca este o problema sa nu-i faci alte rele cu sau fara voia ta

| ziper94 a răspuns:

Intr`un fel e bine ca esti asa... din punct de vede social esti OK.
Adica stii sa socializezi si nu esti inchisa in tine... asta e un lucru bun.
Daca esti prea dependenta de o persoana asta e pentru ca nu ai si alte persoane la care sa apelezi.
Adica incearca sa o lasi mai usor cu prietena ta si in loc sa ii trimiti ei mai trimite si la altcineva... asa avand 2-3 sau 4 prietene mai apropiate nu o sa fii prea deranjanta pentru alte persoane.

Dupa cum te vad eu nu cred ca ai un frate/sora... din cauza asta tinzi sa iti "gasesti unul"
Incearca doar ce ti-am spus... vorbeste cu mai multe persoane si re rezolva totul.
Daca mai ai nelamuriri sau mai vrei ajutor contacteaza`ma pe ID:ziper_ziper94

| irocku a răspuns:

Pai esti sigur ca nu o placi? ca asa se intamla mereu.o fata si un baiat devin cei mai buni prieteni si baiatul se indragosteste o intraba pe fata daca vrea sa fie cu el siprietenia face puf.happy

| AdyutzZz a răspuns:

Pai nu stiu daca poti scapa dar intr-un fel poate e bine sa fii asa sa, sa vada persoana aceea ca tii la ea...si eu sunt la feltongue.ca sa scapi de asta ar trebui ca persoana la care tii sa te enerveze peste culme, ca mie asa mi se intamplabig grin sper ca ti-am fost de ajutor. fundita:X?

| babe100 a răspuns:

Hei nu e nimic rau in asta happy doar ia-o mai usor

| DotPunct a răspuns:

Am vrut sa scriu,, dependenta afectiv". Sunt fatahappy