| DmnProfesoara a întrebat:

Am inceput sa folosesc un tratament pentru caderea parului cu tinctura de ardei iute. Trebuie sa-l aplic pe par uscat,dupa care sa astept cateva ore si sa samponez. Intrebarea mea este daca dupa ce-mi samponez parul, pot sa aplic si o masca care imi descurca foarte bine parul.(trebuie sa o tin cca.30 min). Credeti ca a e "prea mult" pentru parul meu daca aplic tinctura, o tin 2 ore,dupa samponez, dupa mai aplic o masca si mai stau 30 minute cu ea?

Multumesc!

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Ai inteles gresit. De obicei produsele pentru caderea parului sunt cele care combat aceasta problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu cred ca mai e nevoie de o masca, dar totusi iti recomand una.
Impotriva caderii parului iti recomand sa incerci asta:
o lingura de gaz, o lingura rom, o sticluta de vitamina A(uleioasa), un galbenus de ou.Amesteci bine, aplici pe parul spalat, incepand de la radacina spre varfuri.Lasi timp de o 1/2 ora, clatind apoi foarte bine parul.
Tratamentul se poate face la 2 saptamani.
Te pup!

| LivingLouder a răspuns:

Este bine cu masca

| hairpoint a răspuns:

Eu iti recomand fiolele astea impotriva caderii parului. http://hairpoint.ro/....../index.php

| Mettre0à0jour a răspuns:

Ar fi mai bine sa nu mai aplici si masca odata ce folosesti tratamentul, deoarece parul are nevoie sa respire.