| MembruNouAnonim a întrebat:

Am inceput sa folosesc Zineryt.Intrebarea mea:Ma spal cu un gel de curatare, pe piele uscata aplic zineryt si as vrea ca dupa uscarea lui sa imi dau cu o crema hidratanta.Ma mai spal odata cu gelul de curatare sau aplic peste?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Pai nu poti da cu crema hidratanta dupa Zynerit. Zynerityl aia si trebuie sa faca,sa usuce cosul/pielea din zona respectiva si sa o elimine.
Am folosit si eu la un moment dat Z. si faceam asa (bine, eu sunt fata): deci dimineata ma spalam pe fata cu gelul meu de curatare, apoi aplicam crema hidratanta, ma machiam si atata tot. Seara, ma demachiam si aplicam Zynerit si lasam pana dimineata, numai bine noaptea avea timp sa "lucreze". Sper sa te ajute.