| alinux19a a întrebat:

Am nevoie de ajutor! am 18 si sunt plina de cosuri...mai ales pe fata, am incercat tot felul de creme, am fost la dermatolog, dar nimic nu a functionat.Acum am o crema cu extract de melc "zoe evolution" o folosesc de o saptamana si inflamatiile si iratatiile se vindeca, dar am foarte multe punctele negre si albe si nu stiu ce sa mai mai fac! sunt oribila! ma demachiez, imi fac masti cu argila, masti exfoliante, am fost la cosmetica, dar dupa o saptamana fata mea a fost din nou foarte incarcata si plina de puncte negre.Niste sfaturi pe care sa le pun in practica acasa mi-ar fi de folos.

9 răspunsuri:
| byencutza95 a răspuns:

Buna! si eu am avut cosuri pe fata, si acum au disparut...de fapt foarte rar imi mai apare cate 1-2-3 dar doar atat.am folosit mibazon, alifie pe care mi-a recomandat-o o doctorita si e foarte buna, si acum o folosesc... dar stiu ca o sa ti se para ciudat-> se gaseste la farmacia veterinara, insa e foarte buna alifia si ultima data am dat 5 lei pe un tub. deci e buna, dar si la un pret avantajos. multa bafta happy. cauta si pe net informatii despre mibazon si vei vedea ca foarte multi oameni sunt multumiti de alifie happy

| fanJBfan a răspuns:

happy Sfat ca de la fata la fatahee hee : amesteca zahar cu crema normala de fata cu demachiant sare acetona putina apa si atat. Le amesteci foarte bine si apoi de 2 ori pe zi te freci foarte bine cu asta pe fata si o sa vezi ca in 3-4 zile fata o sa fie ff curata. O sa ti se para ciudate toate ingredientele, dar la mine a mers, poate depinde si de ten, dar eu zic sa incerci.

| BeYoU a răspuns:

Intr-un bol mic cu apa pui 10 aspirine peste niste zeama de lamaie(1)...amesteci vreo 2 minute, o apliki pe fata cu un disc demachiant, iar dupa 10 minute in alt vas pui niste bicarbonat de sodiu si lamaie si aplici.succes!

| AnaigroeG a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta.
punctele albe inteapa`le cu acul medicinal nu cred ca are sa se intample rau. o sa curca putin sange. dar de obicei trebuie sa dispara de la sine

pentru punctele negre sunt diverse creme bune. dar si scumpe intereseaza`te si cumpara daca ai posibilitatea

ca remediu asa mai babesc.incearca aspirina cu miere amesteca si pune pe fata. sper sa reusesti sa scapi de imperfectiunile fetei kiss

| LiveWhileWereYoung a răspuns:

Sa folosesti un fel de strugurel pentru puncte negre de la avon

| astridwhite a răspuns:

Poate nu e o problema de suprafata, ca sa o tratezi cu medicatii de tot felul. Cosurile pot aparea din cauza unei alimentatii proaste, a stresului, sau a altor probleme de natura hormonala. Vezi care e sursa problemei si elimin-o, nu mai cauta sa indepartezi efectele.happy

| Realtuning a răspuns:

Prietena mea a avut o astfel de problema, i-a recomandat cineva sa isi faca un tratament cu iaurt si aspirina. La 2 linguri de iaurt pisezi 3 aspirine si aplici pe fata in fiecare zi, timp de 0 saptamana. Tratamentul il lasi timp de 7 minute pe fata,

| bebedeciucalata a răspuns:

Buna si eu am avut problema asta daca nu au disparut cu crema atunci spalate pe fata doar cu apa te stergi si dai cu pasta de dinti lasi vreo 5 minute si mergi sa te speli pe fata te cred ca nu ma crezi dar pasta de dinti e mentolata si le va uscacrede-ma am incercat si euwinking

| roxana_5111 a răspuns:

Buna, si eu mi-am comandat crema "zoe evolution", azi am primit-o si vreau sa imi spui cum ti-a mers tie aceasta crema...te rog mult...