| Sonyuk_4389 a întrebat:

Am nevoie de o metoda de slabit.
Nu sunt supraponderala, dar ar cam trebui sa slabesc cca. 3-4 kg.
Am o viata agitata, fara orar fix, deci mi-ar fi cam greu sa tin un regim in care trebuie sa mananc la ore fixe.

Ceva idei? Fuunda big grin

Răspuns Câştigător
| Oana2106 a răspuns:

Cu plăcere. Dar pentru a-ți arăta recunoștința îmi poți da fundă. happy

8 răspunsuri:
| pretzel a răspuns:

Http://www.taebospecial.ro/programepentruacasa.html

Aici ai un program de exercitii pentru acasa. Daca faci de doua ori pe saptamana cate o ora, de exemplu, sau cat poti tu exercitiile astea, in cel mult 2 saptamani vei da jos min. 2 kg.
P.S: acolo scrie sa faci 40 de abdomene, 40 de nu mai stiu ce, 40 de alea, 40 de celelalte.:-@ nu trebuie sa respecti intocmai. poti face cate 10 din fiecare de exemplu.
Cat despre alimentatie, mananca des si putin. Ori mananci la ore fixe [ceea ce ai zis ca nu prea e posibil] ori mananci putin si des [atentie! trebuie sa mananci dimineata]. Daca mananci dimineata peste zi nu vei imi simti nevoia sa mananci asa de mult.
Altceva nu mai stiu ce sa iti zic...aaa...bafta! :*

| NickiMinaj a răspuns:

Cel mai avantajos mi se pare sa te misti... sportul poti sa-l faci oricand. pentru 3-4 kg, n-are rost sa tii regim! de fapt, regimul e ( dupa umila si neavizata mea parere pentru oameni care chiar au o problema).

| Oana2106 a răspuns:

Dimineaţa trebuie să mănânci ceva care să îţi ţină de foame. Micul dejun trebuie să fie cea mai consistentă masă. Îţi recomand: un ou fiert, pâine neagră sau cu seminţe/tărâţe, lapte cu cereale integrale (dacă se poate, să fie fără zahăr; fulgii de porumb şi cerealele Fitness au zahăr), iaurt (nu iaurt cu fructe pentru că are zahăr), fructe proaspete (nu confiate pentru că... ia ghici! au zahăr!). Din ce am scris eu poţi alege ce îţi place. Precizez că erau doar sugestii, nu înseamnă că nu ai voie să mănânci altceva. La tine, la pachet poţi lua fructe, un sandwich făcut de tine (exemplu: 2 felii de pâine, 2 felii de brânză şi câteva frunze de salată verde, felii de ridiche, de roşii, de castraveţi etc.), iaurt de băut. Când te întorci acasă fă-ţi piept de pui/curcan pe grill (arată ca o tigaie pătrată). Nu uita de salate. Un alt lucru important este să bei multe lichide (2-3 litri/zi): apă plată, ceaiuri neîndulcite, suc de fructe făcut în casă. Nu crede în reclamele care promit "100% natural". Dacă mai ai întrebări, îţi stau la dispoziţie.

| nodeerskulls a răspuns:

Fara paine, fara sucuri acidulate, mai multa carne, legume, fructe si oua in loc de orice altceva. Nu dulciuri. Totul ponderat.

Asa o tin eu de doua luni incoace + exercitii fizice si am slabit 10 kg si am capatat si tonus muscular. Dar doar cu dieta cred ca slabesti vreo 5 kile.

| MiHaI a răspuns:

Nu conteaza cum esti fii tu insuti

| Sonyuk_4389 explică:

Pai...am 16 ani.

| Sonyuk_4389 explică:

Multumesc pretzel si oana. kiss.
Pana acum am fost tentata sa iau pastile de slabit, dar am aflat ca nu sunt deloc bune nici pentru roganism, dar nici pentru slabitul in sine.
Acum o sa incerc ambele retete(sau combin exercitiile cu regimul).

| Undefined a răspuns:

Eu iti recomand ceaiul verde, ajuta la slabit.Dar acum depinde si ce varsta ai.:d