| pynnk a întrebat:

Am nevoie urgent de voi! (fetele) cum pot slabi repede la picioare am pulpele cam groase peste 2saptamani plec la mare si ma apuca groaza crying ce pot face am incercat sa tin regim dar degeaba ce exercitii pot face pentru a slabi repede si sa le modelez frumos.am auzit ca daca fac genoflexiuni mai rau le ingros pentru ca ca fac muschi.sunt disperata va rog ajutati-ma dar sa nu imi spuneti de sala sau pastile.si un regim ceva orice va rogcrying! funda pentru cel mai bun raspuns care a dat roade.

14 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Iesi la alergat, la inot si ai grija ce mananci, ai putea sa descarci de pe net un program pentru acasa de pilates, cannaletics sau yoga pentru picioare, dar mari rezultate nu o sa obtii in 2 saptamani, trebuia sa incepi din primavara, sau macar de la inecputul verii

| loOveeep a răspuns:

Am incercat si eu si pot sa zic ca. a functionat. nu mai amesteca mancarea. adica mananci o zi doar carne de pui dar nu prajita...doar fiarta sau pe grill. a doua zi mananci numai fructe. a 3a zi mananci doar legume. a 4 a zi mananci peste... a 5 a zi mananci carne de vita. a 6 a zi mananci lactate ( lapte, branza, oua..etc.) si tot asa. incearca sa nu le amesteci deloc. ai sa vezi ca rezultatele vor fi pe masura. EXISTA 5 REGULI STRICTE:
1. nu mai mananci absolut nimic dupa ora 6 seara.
2. nu mananci dulciuri. deloc( fara zahar)
3. nu mananci deloc paine
4. faci abdomene sau te plimbi cu bicicleta.
5. bei foarte muta apa (plata ) de preferabil. fara sucuri sau apa minerala happy funda? (sper ca ti-am fost de folos.te pup

| unbaiatanonim a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la asta inainte sa cumperi shaorma cu de toate. Degeaba plangi acum, pe ultima suta de metri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun, am pentru tine niste exercitii si un regim de slabit repede, dar nu am sa te mint e posibil sa lase urme(celulita, vargituri sau cum le zice)
http://www.eva.ro/......33311.html

http://www.eva.ro/......-3054.html

| selysol a răspuns:

Hey poti sa urci scarile cat de mult poti in legatura cu genoflexiunile eu nu cred ca e adevarat corect ca ti se intaresc muschii dar ii pui la treaba iar grasimea dispare cu cat iti misti picioarele mai mult de asemenea pe google gasesti foarte multe exercitii pentru aceasta problema. mult succeswinking

| melissaandra a răspuns:

Pai eu ti-as recomanda sa bei un pahar mare de apa dimineata si seara iar ca exercitii sa faci genoflexiuni deoarece tonifiaza corpul iar mancarea pe care o consumi sa fie bazata pe fructe si legume fara ulei sau prajeli si cat mai multe salate sa mananci deoarece slabesti si te mentii sanatos si sa nu te infometezi deoarece atunci mai rau o sa te ingrasi.dai funda?

| IoanaIoa88 a răspuns:

Cat mai mult sport. Alearga seara, bea multa apa si nu manca asa mult.

| samara2 a răspuns:

E foarte important ca dietele să fie corecte şi în armonie cu sportul. De exemplu, nu alergi iar apoi mergi şi mănânci sau spui că mănânci fructe că nu îngraşă dar consumi banane care se depun mai mult ca multe alte alimente. Un alt aspect este legat de răbdare şi voinţă. Dacă vrei să ai rezultate ţine-te de "muncă", acestea se văd în timp. În două săptămâni nu prea mai ai ce face cu sportul şi dietele (acestea necesită timp) dar totuşi un kg. poate-l dai jos. Ce poţi face este să îţi alegi un costum de baie care să te avantajeze folosind un costum cu fustiţă, ceva de genul: http://costumedebaieonline.info/......3_4794.jpg

| JustDoIT11 a răspuns:

Eu am avut aceeasi problema si sa stii ca intr-o saptamana s-au observat mari rezultate. deci, asaza-te pe o parte pe pat, i-ar apoi ridica un picior si incordeaza-l in acelasi timp. deci, ridica-l, incordeaza-l, lasa-l moale in jos. fa acest exercitiu de 30 de ori la fiecare picior de 6 ori pe zi. la mine a functionat. uite si un videoclip cu niste exercitii pe care le-am mai facut si au functionat :http://www.acasatv.ro/......video.html

| ASTCRW a răspuns:

Poi..Aceeasi problema o am si eu, ma rog am avut`o.big grin..am tinut regim de capul meu si a functionatbig grin..in 2 saptamani am slabit de la 60 kg la 55 kg:d

Dimineata la ora 9 :Un pahar de lapte.
La amiaza: O bucatica mica de muschi de porc facut la gratar Si un fruct.(mar, piersica, )

ATENTIE! ..Renunta la sucurile cu acid si la bananee.:d..Si, normal la PAINE!

Sper ca iti va fi de folosbig grin.

Fundaa? puppy dog eyes

| loOveeep a răspuns (pentru ASTCRW):

Tu. mananci carne de porc. la dieta?laughing. omg. e bomba de calorii carnea de porcwinking

| RazvyFTW1249 a răspuns (pentru loOveeep):

Daca am slabi cu carne de porc si cu chipsuri lumea ar fi perfecta big grin is logic cu bere

| loOveeep a răspuns (pentru RazvyFTW1249):

Chiar asarolling on the floor), iauzi ce ma-i aud. ca slabesti cu. carne de porclaughingrolling on the floor))) hai ca am trait sa o vad si pe astaaaaaa...
ASTCRW a răspuns:
Poi..Aceeasi problema o am si eu, ma rog am avut`o.big grin..am tinut regim de capul meu si a functionatbig grin..in 2 saptamani am slabit de la 60 kg la 55 kg:d

Dimineata la ora 9 :Un pahar de lapte.
La amiaza: O bucatica mica de muschi de porc facut la gratar Si un fruct.(mar, piersica, )

ATENTIE! ..Renunta la sucurile cu acid si la bananee.:d..Si, normal la PAINE!

Sper ca iti va fi de folosbig grin.

( cu ce sa ii fie de folos?straight face) sa mai pune niste kg? sau.ce?
cum poti sa spui asemenea prostieee?
. Mai bine taceai si filozof ramaneai rolling on the floor!

| Celestee a răspuns:

Ai putea incerca tae bo, la mine a dat rezultate happy