| Amarant a întrebat:

Am niste ochelari de vedere cu rama metalica si li s-a luat argintiul de pe ele. Unde pot sau daca se poate pulveriza strat subtire de auriu?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Cauta in orasul tau reparatii bijuterii. Acolo au si optiunea de rodiere, adica sa imbrace bijuteriile intr-un strat subtire de rodiu care e un metal foarte stralucitor si se foloseste la placarea argintului si aurului alb. Cred ca merge si la ochelari dar va fi mai scump

| lucianMKSro a răspuns:

Cauta si tu pe google "electroplacare cu aur." Sunt mai multe firme care ofera acest gen de servicii si rezultatele sunt destul de misto... doar ca nu e foarte ieftin.