| maadaaa a întrebat:

Am niste produse de la avon (un rimel si un tus de ochi) din ianuarie...sunt ambalate nu le-am desfacut, pentru ca nu mi-au trebuit. Vreau sa intreb se intampla ceva daca le am de mult se "invechesc" sau se usuca? nu sunt desfacute sunt ambalate.

Răspuns Câştigător
| anamaria_9127 a răspuns:

Desfale si utate la data de expirare daca sunt expirate nu le folosi crede-ma si nu se usuca.sa-mi dai fudita ppppppppppppplllllllllllllliiiiiiiiizzzzzzzzzzzz

4 răspunsuri:
| sorina222 a răspuns:

Da dupa mult timp se pot usca da dupa un an 2 nu de acum

| aliceinchains a răspuns:

Bună. După ce le desfaci, ai un termen de un an sau 6 luni până la expirare.
Dacă nu-s desfăcute, scrie pe ele data expirării.

| lightmyfire a răspuns:

Buna.Nu e obligatoriu sa se usuce, chiar si dupa ceva timp 6 luni, 1 an.Se poate ca sa expire si tu cand le desfaci sa nu-ti dai seama, chestia e ca daca esti mai sensibila si te dai cu ele s-ar putea sa-ti iasa bubite, sau fel de fel de chestii pe fata.Asta stiu de la o verisoara de-a mea.Deci ai grija cu ele. Sper ca ti-am fost de ajutor.O zi minunata

| candygirl a răspuns:

Toate produsele avon au o perioada de valabilitate de 3 ani de la data fabricarii. pe ambalaj scrie doar data fabricarii, nu si data expirarii. big grin