| MinniePearl a întrebat:

Doare cand iti faci a doua gaura in ureche? Sau in cartilagiu? Am 12 si vreau sa imi fac ori in cartilagiu ori deasupra gaurii normale! Parintii sunt de acord! Nu au chiar nimic in potriva

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Depinde cine si cu ce instrument iti face. La magazinele d ebijuterii unde face cu pistolul mie mi s-a parut dureros si se vindeca greu locul. Parerea asta mi-am facut-o dupa ce mi-am facut o gaura in spital, cu ace, branule etc si nu a durut deloc nici in timp nici dupa si s-a vindecat in cateva zile fata de 1-2 luni la cele cu pistolul. Asta am simtit eu, poate la tine e altfel. Daca te duci in spital trebuie sa ai un cercel de aur la tine, la magazin te obliga sa cumperi de la ei cercei de aur medicinali, nu costa mult.

5 răspunsuri:
| Mmarryy a răspuns:

Eu mi-am facut la un magazin de bijuterii, cu pistolul, si nu m-a durut. Am avut amortita urechea vreo 2-3 ore si nu am putut dormi pe o parte o noapte. Depinde de fiecare persoana.

| Alexaa692 a răspuns:

Nu nu doare eu am 13 ani si am o doua gauri in urechea dreapta nu doare eu am dat 100 de lei pentru a face asta pe mine nu m-a durut iti urez Good Luck.

| sufletsel a răspuns:

Eu am 4 gauri intr o ureche si 2 in cealalta! sunt facute de mine si nu m-a durut absolut deloc.te freci cu sare in locul in care vrei sa iti faci gaura si dupa iti fixezi un kercel in locul in care o vrei si apesi pana iese in partea cealalta.(eu asa am facut) dupa scoti cercelul ala daca nu este de argint si bagi unul de argint.in fiecare zi sa il scoti si sa il bagi iar! vindecata complet este dupa 3 saptamani dar la mine s-a vindecat si dupa 2 depinde de ureche, sper ca te-am ajutat!

| Nolkyz a răspuns:

Cu pistolul nu e cine stie ce durere. pe moment e ca si cum ti-ai face... o injectie. mai nasol noaptea. nu stiu cum e cu ac si branula... am sa incerc candva laughing

| lex16 a răspuns:

hmm.mie mi-a facut o prietena..am fost la farmacie si-am luat catetiera gri...doare pe moment...