| CrisuBr a întrebat:

Am o intrebare pentru fete...de curiozitate...care e treaba cu fondul de ten? carei baza? crema-lichid? cum se aplica pe fata?

3 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

Pai fondul de ten acopera imperfectiunile tenului.da cel mai bun fond de ten dupa parerea mea e cel lichid pentru ca se intinde mult mai bine decat cel cremos si esti sigura ca nu ramai cu pete si nici nu trebuie sa te dai mult ca se intinde foarte usor.pai eu il aplic cu degetele ca asa simt mai bine unde e mai mult sau prea putin...si il pot aplica uniform. pui pe un deget fond de ten sa nu fie nici foarte mult si apoi aplici puncte d fond de ten: pe frunte, pe pleoape, pe nas, pe obrazi pe barbie si putin pe gat sa nu se vada diferentahappy si apoi in miscari circulare il intinzi pe toata fata.ca sa iti reziste si sa nu se vada asa uleios ia o pensula mare pentru pudra si intinde putina pudra peste fondul de ten.aceasta il va fixa si tenul tau va arata foarte binehappy sper ca te-am ajutat :*

| lumylyvy a răspuns:

Da

| alexandra_3936 a răspuns:

Eu asa folosesc.Prima oara dau cu fond de ten lichid, dau cate putin lichid.Si dupa dai cu pudra.Iti va face fata mult mai delicata, si fara nici o pata, dar ai grija la cantitate si mai ales la culoare.Incearca sa gasesti o culoare potrivita cu tenul tau. :*