| cristiana2 a întrebat:

Am o mica problema cu mancarea. Imi place sa mananc si nu stiu cum sa dau jos din greutate. Care stiti solutii contactati-ma va rog!

8 răspunsuri:
| zambiriciu a răspuns:

Fa mult sporttongue e greu dar are beneficii

| georgy30 a răspuns:

Du-te la sala, abtine-te si tine o dieta...

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Ca sa nu mai manaci punete pe cantar uitate gola in oglinda, suna un baiat cu tupeu si intreaba-l chesti de dragoste si o sati zica ca esti o balena esuata si atunci o sa vezi ca nu mai manaci nimic
Insultele is cea mai buna calea de a slabi

| DaRiUsMaN13 a răspuns:

Pai daca parcul este aproape de tine du-te fa cateva ture de parc pe zi.Incearca sa te aptii de la mancare, adica sa nu mai mananci atat.Si du-te fa sport de ex: du-te la Handbal, la gimnastica, chiar si la volei! funditaaaa!?

| Ada11 a răspuns:

Te rog, fi atenta! Nu te infometa! Doar redu din calorii. Poti manca dulciuri, dar nu incontinuu. Uite aici cateva tipsuri:
-nu conteaza cate mese pe zi ai, doar sa mentii orele.
-daca mananci din farfurii albastre mananci mai putin( crede-ma am incercat)
-nu manca din picioare-te vei satura mai greu
-mananca mult picant.
-spala-te pe dinti -preferabil cu o pasta cu aroma de menta-. dupa asta nici macar prajitura de ciocolata nu va mai avea efect.
-foloseste ulei de masline in mancare
-dormi destul(cel putin 8 ore pe noapte)
-mesteca multa guma, te saturi mult mai repede.
Te puup!
Ade D:*:*

| Rafael_3371 a răspuns:

Singurul lucru pe care il stiu pentru a slabi este sportul.

| xt9000 a răspuns:

Nu mai manc nimic, maxim un mar dupa ora 6 si nu mai manca cipsuri sau dulcuri.fa un sport, da in comun ca nimeni n-are chef sa faca de unul singur.alaturate unei echipe de baschet, de aierobic si o slabesti

| zambiriciu a răspuns:

In fiecare seara fugi roata cartieru` normal prescurtezi din drum ca e obositor si in zonele cu problema te infasori cu pungi de plastic