| 009 a întrebat:

Am o pereche de blugi care imi sunt foarte mari si nu stiu ce sa fac cu ei. O geanta, bratari.thinking Daca imi puteti da si voi niste idei, va rog (si niste poze ar merge).

P.s. Sunt blugi gri si as vrea sa pot face eu ceva din ei nu sa-i duc la vreo croitoreasahappy

FUNDA!:*

9 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna! Blugii intra la apa! Deci poti sa-i speli de 10 ori si gata blugii sunt stramti! Dar ai grija, dupa fiecare spalare sa-i probezi ca dupa aia sa nu te trezesti cu ei ca sunt prea mici.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Poti face o traista haioasa din ei. Uite un film cum se face:
http://www.220.ro/faze-tari/Cum-Sa-Faci-O-Poseta-Din-Blugi/7rLMoJuoLB/ Uite si cum poti sa faci geanta si din altceva:
http://donnablog.ro/......ile-vechi/

Sau ii poti face scurti in cazul in care exista vreo sansa sa ii porti.

| Drinni a răspuns:

Ii lasi largi, dar sa ti se potriveasca in talie, ii accesorizezi cu un top fara bretele stramt in materiale naturale, o bentita hippie in par, o gentuta mare si in stil etno, pantofi cu platforma si bratari late de lemn, cu banuti sau pictate la mainihappy. Fundita?

| sweetgirl_3609 a răspuns:

Pune-i in apa fierbinte si se vor strange! Si eu fac asa

Alte răspunsuri
| Puffy_1082 a răspuns:

Pai sa vedem. Si eu ador sa-mi tai blugii care nu-i mai portlaughing Odata tin minte ca mi-am taiat blugii pentru haine de papusilaughing si mai recent mi-am taiat niste blugi si i-am facut pantaloni scurti. Arata bestialhappy. Oricum sa revenim. Pai ai putea sa faci din ei accesorii. Nu stiu exact ce ar merge. N-am mai experimentatbig grin dar ar merge bestial sa-ti faci cercei din blug:X sau lanturi stramte numai sa ai grija cum taiwinking Succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mery, iti poti ruga prietenele sa stranga si ele cateva din lucrurile pe care le au si nu le folosesc si sa faceti schimb. Va intalniti la un soi de petrecere cu tema asta, "haine noi"! In felul acesta, veti avea toate lucruri noi de care sa va bucurati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai des din blugii lungi (si pantaloni lungi in general) putem face cu usurinta pantaloni scurti, iar dupa cum spui tu, iti sunt destul de mari si nefolositori de natura lor, pe timpul verii o pereche de pantaloni scurti nu ar strica!

Totusi, e o diferenta intre `mare` si `larg`...

Daca iti sunt largi sus poti accesoriza totul cu o curea draguta, iar daca incep sa se increteasca si stau urat si in spate, croitoreasa e singura solutie.

Daca iti sunt largi si mai jos, cred ca ar ajuta un elastic prins pe dos, iar rezultatul va fi ceva foarte original si interesant, zic eu.Pantalonii scurti ceva mai `bufanti` sunt in tendintele noaste vara aceasta.

Nu costa mult o croitoreasa, dar daca vrei sa incerci ceva nou si sa mai adaugi o experienta interesanta acestei veri, eu zic sa te apuci de treaba! Succes!:*