| Phenomen a întrebat:

Am o prietena care are cosuri ce pot face?

Răspuns Câştigător
| PuFuLeThE_9988 a răspuns:

Masti preparate in casa...de exemplu: un iaurt cu malai-mesteca pana se omogenizeaza asa ca o crema se freaca cu el pe fata, miere in care pui zeama de la o lamaie, aloe vera daca are, sau iaurt cu banane pisate sh putina zeama de lamaie, sau ceai de mushutel-pune ceai fierbinte intr-un castron sh sa stea cu capul deasupra lui sh cu un prosop pe cap, sup vreo 5-10 minute sa se spele cu ceai da sa fie caldutz cand se spala; sau poate sa se dea cu felii de roshii pentru coshuri, cu felii de cartofii pentru punctele negre, etc... sper ca te-am ajutat

7 răspunsuri:
| Bulinăăă a răspuns:

Drojdia e ft buna pentru cosuri... o poti si manka dar si sa te dai cu ea si sunt creme speciale pentru cosuri dar vor trece.

| uǝʞɔıp a răspuns:

Prietena aia esti cumva tu?

| FitzeDeStrada a răspuns:

Byby poza asta nu e a ta e luata de pe net, prietena ta poate da cu o alifie(cremeeeee multe) sau sa le stoarca

| andreea98esteacumBubbleS a răspuns:

Buna!

Uite cateva siteuri care sa te ajute:
http://life.hotnews.ro/......-curat.htm

http://www.revitol.ro/product/overview/Acnezine_Acne_Solution/

http://www.cosurisiacnee.com/

Si uite cateva masti de fata :

1. Masca faciala antiacneica cu dovlecel

Dovleacul este excelent pentru fata ta, pentru că este bogat in vitamina C şi E. De asemenea, este bogat in mineral de zinc care combate acneea. Atunci când este utilizat în măşti faciale, dovleacul va ajuta la tonusul şi hidratatea pielii.

Se piseaza miezul de dovleac si se aplica pe fata curatata in prealabil timp de 15 minute.

2. Masca impotriva cosurilor cu praf de copt

Praful de copt este unul dintre ingredientele cele mai populare, si il veţi găsi în orice casa. Este într-adevăr ca tratează acneea pentru că vă ajută scapa de excesul de grasime şi previne cosurile. De asemenea, funcţionează ca un exfoliant natural.

Se amesteca un plic de praf de copt cu putina apa si se aplica pe fata timp de 10 minute.

3. Masti cu citrice

Fructele citrice, cum ar fi grapefruitul, portocalele, lămâile pot face minuni pentru pielea ta. Ele au proprietăţi antiseptice naturale, astfel încât acestea te ajuta să scapi de germeni, care este un motiv pentru care nu puteţi scăpa de acnee şi ajuta, de asemenea, la reducerea secretiei de sebum.

Citricea aleasă de dvs. se amestecă cu făină de grâu, pana se obtine o pasta. Lasă-o pe fata ta timp de douăzeci de minute, apoi se clăteşte bine.

4. Masca cu aspirina antiacneica

Se obtine din 5-6 aspirine fără strat de protecţie, suc de lămâie, 1 picătură de miere si 1 lingura de iaurt. Aceasta masca se aplica o jumatate de ora pe fata si este mult mai eficienta ca orice produs impotriva cosurilor din magazine.

In cazul in care ai tenul alergic sau sensibil nu iti recomand masca cu citrice.
Mult Succes!

| Gabriel_3333 a răspuns:

Hmm ai uitat sa precizezi de ALIMENTATIE! poti sa te speli cu toate cremele ca poti face la fel de bine cosuri. unii oameni au cosuri datorita (sau poate ca doar) alimentatie asa cum este si in cazul meu. daca mananc de ex de la kfc, ceva piperat sau ceva mai de fastfood imi reapar si cu toate cosmeticile si tehnicile sorei mele

| RubyDonnahue a răspuns:

Iti zic eu matusa mea e make-up artist si mi-a zis sa se spele bine pe fata si apoi in fiecare dimineata sa isi dea cu ulei de ricin caldutz ca dupa max. 2 saptamani vor trece