| nauca a întrebat:

Am o prietena care are o pata mica pe fata, ca o aglomerare de vinisoare (capilare, cred) sparte. E ca o pata rosie cam de diametrul unui creion. Pata respectiva se trateaza precum cuperoza?
Citeam despre produsele pe baza de apa termala si tratamentul cuperozei si nu stiu daca sa ii recomand si ei sau nu.

Multumesc

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu ai o specializare in dermatologie sau cel putin una intr-un domeniu conex sau apropiat, sfaturile pe care le vei da prietenei ii pot dauna. Prin urmare, prietena trebuie sa se adreseze, inainte de toate, unui dermatolog pentru ca tu, ca nespecialist, nu ai cum deosebi o cuperoza de un hemangiom spre exemlu! Asadar, este mai bine sa-ti sfatuiesti prietena sa se adreseze unui medic, specialist in dermatologie!

| Lavu a răspuns:

Mi se pare ca e hemangiomwinking