| SupradozaDeCiocolata a întrebat:

Am o prietena care de astazi s-a apucat sa tina o cura de detoxifiere cu apa.Mai exact, va incerca sa bea numai apa cat mai multe zile. Spune ca stie pe cineva care a tinut o astfel de cura si in 10 zile a scapat de acnee. O fi adevarat? Ma gandeam sa incerc si eu.

5 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Serios? Nu cred, incerca u sa nu mananci 10 zile, sa vedem, poate ajungi la stiri happy. Ma indoiesc, acneea o sa dispara, si chiar daca dispare, sunteti la pubertate, o sa apara cosuri si pct negre cativa ani, nu cred ca functioneaza, numai cu apa, cred ca te-au mintit, sau poate ca nu, mananca 1odata pe zi, dar sa nu mananci 10 zile... daca e Hristos 2 poate...

| andrei234 a răspuns:

Eh, e exagerata ideea. Sunt alte cure sau diete mai efective si mai putin restrictive.

Poti sa arunci o privire aici: www.dietadeslabit.com

Cu toate astea, nu cred c-o sa-ti apara cosuri dupa o cura cu apa:))

| Bubble13 a răspuns:

Buna! ar fi o mare greseala sa tii aceasta cura. in primul rand organismul tau va ceda fiind copil, poti face anorexie, lipotimie, poti lesina si sanatatea ta va avea de suferit grav. daca prietena ta nu va pati nimic daca tine aceasta cura mai mult de 2-3 zile(putin probabil) in timp organele ei interne vor ceda. nu te sfatuiesc sa tii o astfel de cura. in primul rand este probabil sa faci vergeturi, sa ti se lase sanii, sa fii palida la fata si sa nu mai fii buna de nimic. Poti risca sa iesi cu prietenii tai pe afara si din cauza a putinei calduri sau a unui efort fizic cat de scazut sa lesini sau sa ti se faca rau. Probabil nu vei mai putea dormi noaptea de foame. Cea mai buna cura este un stil de viata sanatos in care mananci sanatos cu fructe si legume, apa plata si mancare gatita in casa. sa nu uitam ca dupa ce tii aceasta cura te poti ingrasa dupa mai multe kg decat ai dat jos, asa ca ai grija ce alegi sa faci in viata pentru ca sanatatea este cea mai importanta. sper ca te-am sfatuit intr-un mod corect! Te pup si ai grija ce faci si in primul rand ai grija de tine si de sanatatea ta:*

| SteFaNia_1520 a răspuns:

Daca vrei sa ajungi la morga n-ai decat sa tii gura de detoxifiere cu apa.Dar iti spun eu. Nu este nevoie sa bei doar apa 10 zile. Mananca normal cum mananci tu de obicei si bea foarte multe lichide.(atata tot). P.S.: Nu ai vrea sai ai anorexie. Te sfatuiesc eu.

| 女明DongRi a răspuns:

E adevarat ca apa purifica sangele si chiar pielea.
Darcred ca pe langa multa apa mai consuma si 3 mese normale pe zi, nu?
Poti si u sa incepi aceasta cura de detoxifiere pentru ca e f buna pentru organism. Doctorii o recomanda! Dar sa te alimentezi cum trebuie pe perioada curei.
Baftahappy