| kittyBast a întrebat:

Am o probleca care ma enerveaza cu pielea fetei : ma fac rosie la obraji barbie si nas foarte usor chiar daca nu mie foarte card. am vreo sansa sa scap de chestia asta?

Răspuns Câştigător
| Madycu a răspuns:

Probabil, daca folosesti aloe vera sau o crema cu protectie solara, dar depinde si tipul de ten pe care il ai... Deci daca ai putea sa imi zici as sti mai bine ce sa zic! happy

| kittyBast explică (pentru Madycu):

Nu am o piele dinaia care in loc sa se bronzeze se face rosie dar pur si simplu ma fac rosie la fata foarte usor

| Madycu a răspuns (pentru kittyBast):

Aha, am inteles, uite de exemplu eu am ten masliniu deschis si ma bronzez direct, eu iti recomand sa folosesti aloe vera (o prietena ff buna foloseste si o ajuta) si poate va merge si la tine, daca nu dupa ce folosesti aloe astepti cateva zile si dupa sa utilizezi protectie, pentru ca daca vei folosi una dupa alta nici una nu va avea efect! Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred. Aveam o colega si imediat cum se emotiona i se inrosea fata. Dar eu nu o vad ca pe o problema, tenul arata bine cu putina culoare pana la urma. Dar poti cauta reviewuri pe net la creme pentru cuperoza si sa-ti alegi una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti folosi o crema anume.
Si eu mai rosesc din cauza emotiilor mai mult.
Te pup!

| figure a răspuns:

Nu prea. Si eu ma inrosesc mai usor. Te-ar putea ajuta sa faci mult sport.

| Karmesytta a răspuns:

Nu poti sa scapi este un reflex involuntar la anumiti stimuli din mediu.Eu cand ma enervez ma inrosesc rau de tot in obrajilaughing) stai calma:*

| BlackShad0w a răspuns:

Asa mi se intampla si mie. Cand eram mai mica, mi se facea toata fata, acum ma fac rosie numai in zona pometilor si pe barbie. Am cautat si eu mult timp o solutie, dar nu exista, caci nu este ceva de la soare, acnee sau mai stiu eu ce ca sa ne dam cu ceva si aia e. sad

| avatarley a răspuns:

Cred ca i se face fata rosie cand ti-e rusine...
daca asa este invata-te sa nu-ti prea pese si nu o sa te mai rusinezi si rezultatul... fara fata rosie laughing))