| Raainbow a întrebat:

Am o problema cu o ureche daca imi pun cercei simpli sau argint imi coace urechea si doare rau! dar daca imi pun aur totul e bine! poate imi dati un sfat? pup:*

5 răspunsuri:
| filaret03 a răspuns:

Pai acei cercei nu iti suporta urechea nu-ti mai pune de argint sau simplii ca se va unfla in spate rau de tot mai a patit 1 prieten de-al meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Poate ar trebui să cureţi bijuteriile, se curăţă şi ele din timp în timp. Seara, într-un castronel cu apă fierbinte pune o linguriţă de sare şi bijuteriile de aur şi argint. Dimineaţa scoate-le şi freacă-le cu grijă cu o bucată de prosop aspru, curat. Fă asta regulat, eu ştiu, cam la o lună. Evită bijuteriile care nu sunt din metale nobile.
Dacă vrei o ocupaţie plăcută pentru timpul liber, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

| HeadUpAndSmile a răspuns:

Stiu cum t simti...m-i s-a intmpl si mie; e alergie la argintbig grin

| Caty2000 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema. Tre simplu sa porti doar cercei de aur.

| marianastepan a răspuns:

Salut. La mine este la fel. daca port cercei simpli sau de argint dimp de vreo citeva zile fara sa-i scot imi coace urechea,, asa e la ft. multi oameni. Sfatul de la mine e sa porti acei cercei simpli doar atita timp cit ai nevoie apoi sa-i scoti si sa pui inapoi pe cei de aur.atunci totul va fi ok. pooop