| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu unghiile. mi se rup repede si sunt moi. am folosit un tartament de intarire de la avon dar vad ca tot ce face e ca nu mi se mai exfoliaza unghiile. credeti ca e o idee buna sa imi cumpar acel lac cu straluciri perlate (cica) intr-o sticluta roz de la avon? la voi functioneaza? sau cum faceti sa aveti unghiile tari si sanatoase.

Răspuns Câştigător
| Bianqita a răspuns:

Ok...vad ca multeee fete/femei au probleme de genu'. Lasa Avon ca nu face mare branza.Mergi la farmacie si i-ati de la Farmec tratamentul pentru unghii. E in jur de 7-8 lei si dupa ce il vei folosi un timp (ca minuni peste noapte mai greu) vei vedea rezultatele.De asemenea iti poti masa unghiutele+cuticula cu ulei de ricin(tot de la farmacie sau de la plafar, 2-3 lei sticluta) in fiecare seara inainte de culcare si lasa-l sa actioneze.Bafta!

5 răspunsuri:
| danutza_7619 a răspuns:

Incearca tratamentul cu vitamina B5 de la school, se gaseste in farmacii

| VisinaDinVisinata a răspuns:

Daca primul tratament de la Avon n-a dat rezultate, chiar crezi ca al doilea va da?

| Cory_1947 a răspuns:

Ca sa ai unghiile tari, maseaza-ti unghiile cu zeama se lamaie in fiecare zi si ai sa vezi rezultatul.

| micurutza2005 a răspuns:

Cred ca unghiile tale s-ar reface mai repede daca le-ai inmuia in fiecare zi cel putin o saptamana in ulei cald de ricin si vitamina A, le pui impreuna intr-o lingura mare sau o canita de cafea si pe incalzesti cat suporti sa nu te arzi si tii unghiile in ulei cel putin 5min/zi, daca mai iei si niste suplimente de multivitamine pastile nu ar strica, cred ca sunt chiar special pentru unghii si par acelea de la revalid sau alte firme intreaba la farmacie.sant mai bune ca avon.succeshappycred ca o sa fii multumita de tratamentul asta si vei vedea unghiile tale vor fi mai tari si nu se vor rupe, dar sa stii ca cauza e interna ai un deficit de vitamine in corp si de aceea unghiile sunt asa trebuie sa le corectezi si calciul e lipsa tot pe unghii se vede.

| mariaavon a răspuns:

Aici gasesti multe reduceri la produsele Avon http://www.facebook.com/#!/pages/Avon_Super-Reduceri/448442878511208