| frebreceny a întrebat:

Am o serbare la scoala si eu trebuie sa fiu imbracata in vrabie, mama imi va coaseo dar nare idei! Daca stiti ziceti-mi niste site-uri in care pot vedea poze cu costum de vrabie, nu vreau sa fie inchiriat, mai ales de la second hand! Va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăăă, serios? Ce clasă eşti? A ÎI-a? Cred că sunt de închiriat...oh go on Ce tot spun, îţi iei o rochie închisă la culoare şi îţi coase maicăta aripi rolling on the floor

2 răspunsuri:
| bogdan10aqua a răspuns:

In loc de un site iti dau explicatii chiar aici
pasul 1
iei o rochie
pasul 2
tai carton in forma coditei de vrabie
pasul 3
o sa lipesti de codita de carton material (preferabil materialul in culoarea rochie)
pasul 4
iei un elastic, mai mult carton, material (culoarea rochiei)
pasul 5
tai cartonul in forma de aripi si faci o doua gauri ( pentru mana stanga una sus dreapta si una jos dreapta) si (pentru dreapta una sus stanga si una jos stanga) apoi imbraca aripile in materialul de culoarea rochiei si nu uita sa faci gaurile acum ia cele doua elastice si treci unul prin gaura de sus ( si de la stanga si de la dreapta) si unul jos ( si de la stanga si de la dreapta
Pasul 6
puneti o palarie draguta
pasul 7
da-mi funda! rolling on the floor