| Maryna98 a întrebat:

Am ochi caprui (foto) ce fel de machiaj si ce lulori m-ar avantaja?

8 răspunsuri:
| 23DiaDia a răspuns:

Depinde. Daca ai ochii mici tear avantaja un creion de pleoape pe pleoapa superioara dupa care poti aplica orice fard de pleoape nu foarte deschis (de preferat albastru, verde inchis sau mov), nu foarte gros si rimel negru. Insa daca ai ochii mari poti aplica rimel si o culoare deschisa (roz, mov deschis, albastru deschis sau verde) dupa care aplici pe coada ochiului din exterior putin fard de pleoape de o culoare inchisa. Si asta e! Ma bucur ca te-am putut ajuta. Sper sa primesc funda.

| Bianca_1392 a răspuns:

Pai din cate stiu eu culorile care scot in evidenta ochii caprui sunt:violetul(in special),orice culoare "vecina" sau "combinata"cu violet, albastrul, negrul.si cam atatbig grin... fundapuppy dog eyes?

| amiileila a răspuns:

Te-ar avantaja culorile: negru, gri, mov, albastru, verde... Daca vrei sa vesi cu care-ti sta mai bine fa-ti cont pe my taaz, puneti o poza la makeover si machiazate cum vrei tu, ca sa vezi si cum iti sta bine...

| Kiaseng a răspuns:

Ti se potrivesc galbenul, verdele, bleul, turcoazul, albastrul, bejul, maronul, caramelul si griul. Nu ti se potrivesc movul, rosul si rozul.

| Annessa a răspuns:

Te-ar avantaja mult verde dau albastru. de asemenea un machiaj indraznet senzual cu mult sclipici dar si cel normal cu culori tinse sa armonizeze aspectul. cred ca nu ai mai mult de 16 ani pentru ca se vede ca ai un ochi copilaresc asa ca machiajul in tema te ajuta foarte mult

| floaredeprimavara a răspuns:

Cred ca culoarea mov

| queenA_8861 a răspuns:

Nuantele delicate de roz, bejuri usor translucente, tonuri de caisa coapta sau de sampanie ofera vioiciune ochilor caprui. Ei pot straluci si in nuante de aramiu, bronz, verde kaki sau maro. Vrei sa te distrezi? Alege albastru neon, roz puternic si vernil delicat. Pentru cele grabite care vor sa traseze o linie cu dermatograful le propun maro ciocolatiu, gri inchis si negru. Pentru un look funky gri mai deschis sau albastru marin. Si mai funky? Nuanta vinetei coapte sau a fructelor de padure coapte si zemoase. Iar la capitolul "de evitat" recomand sa nu folosesti turcoaz sau verdele deschis.