| anonim_4396 a întrebat:

Am par pe sani si mi-e teama ca, daca il indepartez, va creste mai rau. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la medicul endocrinolog. Nu e normal sa ai par pe sani, e un semn de boala, numit hirsutism. Dupa investigatii vei primi un tratament care va face acest par sa dispara fara urme.

| NimeniCuActe a răspuns:

Banuiesc ca nu vrei sa-i faci vreo surpiza in pat vreunui baiat. Iti recomand sa scapi cumva de el, chiar daca e mic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei femeile mai au cateva fire de par pe sfarcuri si alea se pot indeparta cu mare grija cu penseta, dar daca parul este extins si pe sani (si nu este un simplu puf)mai bine faci ce ti-a sugerat Brigaela, vizita la medicul endocrinolog. Probabil este ceva hormonal.
Nu te epila!