| Nimic special a întrebat:

Am parul foarte ars de la placa, drot, feon ce as putea folosi sa nu mai fie ars?

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru a avea un par cu fire netede si placute la atins aplica o metoda simpla: prepara o maioneza dintr-un galbenus de ou cu doua lingurite de ulei de masline.
Aplica pe par crema obtinuta inainte de a te spala. Apoi acopera-ti capul cu o folie din plastic si asteapta 10-15 minute. In final, spala parul doar cu apa calduta si sampon de bebe si clateste-l abundent.

| Lorelai a răspuns:

Mai tunde o parte din el, foloseste sampon pentru par ars(mie mi se par bune cele de la L'oreal), balsam si masca si iti mai poti prepara tu acasa masca cu ulei de masline(sau ricin) si galbenus de ou, e foarte buna. Uita-te si aicihttp://www.karena.ro/......tralucitor

| miauu a răspuns:

Nu te tunde
si eu folosesc placa zilnic.
este de la gliss sampon si balsam pentru par degradat si uscat.is foarte bune
se indreapta parultongue

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Daca e putin ars poti sa-ti tunzi un pic varfurile si nu se mai cunoaste. iar daca e ars mult ar trebui sa te duci la medic sati de-a un fel de spuma tip crema cu care te poti trata.

| antonia09 a răspuns:

Buna,
In primul rand ar trebuie sa folosesti cel putin 2-3 ori pe luna cate o masca regeneratoare pentru par.
La fiecare spalare sa folosesti balsam pentru par ars sau despicat, care il aplici numai pe varfuri.
De asemenea poti folosi drept tratament uleiul de masline sau ricin. Te freci la radacina timp de cateva minute inainte sa te speli pe cap, lasand sa actioneze circa 10 min acoperinduti parul cu un prosop.
Mult succes,

| CatalinaMarina a răspuns:

O idee ar fi sa te tunzi.Pentru ca apoi itit va creste parul, si nu va mai fi ars:p

| ely92music a răspuns:

Nimic, taie-l! Parul o data ars sau despicat cu nimic nu il mai faci sa fie ca inainte. O sa se regenereze singur apoi. Asa am patit si eu.

| Nu conteaza a răspuns:

Incearca niste masti de par si nu-l mai indrepta cateva luni sau intreaba o coafeza, poate e mai bine sa'l tunzi sad

| cosmic_ray a răspuns:

Tratament cu sampon, balsam si masca marca artego.sunt din italia si sunt foarte bune.costa samponul cam 20lei/sticla.balsamul ~25 lei si masca doar daca ai nevoie neaparat de ea... ti le poti cumpara din saloane. daca iti permiti nu renunta la tratament.macar 1 luna trebuie sa le folosesti ca sa se cunoasca o diferenta benefica.mai multe informatii vei primi de la doamnele din salon.bineinteles poate ele iti vor recomanda alta firma. ce e scump e si bun. zic eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la farmacie un sprei care al folosesti anainte sa faci parul

| Andrutza10 a răspuns:

Pai foloseste pasca pentru par si eu am flosit dee la elsev depinde de ce par ai tuhappy

| marian19 a răspuns:

Ar trebui sa mergi sa-ti faci o programare la tuns sa-ti taie mai ales varfurile ff despicate, iar dupa accea ai putea sa-ti iei o solutie pentru varfuri despicate happy aa si mai is si solutii din acelea de te dai inainte sa-ti intinzi parul nu stiu cum se numesc are o prietena de'a mea tongue dar cred ca cea mai buna solutie e sa nu'ti mai intinzi parul asa de deswinking