| deyu11 a întrebat:

Am parul foarte ars din cauza placii si a vopselei (am folosit 2 cuti de vopsea doar intr'o saptamana) e o poveste lunga ma rog... aseara am descoperit cat de ars este parul meu cu adevarat cand m`am pieptanat semana la varfuri cu un par de papusastraight face aspru si despicat. spuneti-mi si mie ce tratamente masti uleiuri etc ar trebui sa folosesc ca sa mi`l regenerez stiu ca va trebui tunssad din varfuri. Dau fundita pentru cel mai bun raspunslove struck puppy dog eyes

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Obligatoriu trebuie să te tunzi, este primul pas pentru sănătatea capilară.
Măștile, balsamurile, lacurile, serurile, etc. sunt pentru păr sănătos, nu repară firul degradat.
Nu mai folosi placa și după fiecare vopsire aplică o mască puternic regeneratoare dar și tăierea vârfurilor.
Mergi la salon și cumperi de acolo produse profesionale, sunt mai scumpe dar au și calitate în ele!
Pa, pa.

| IzabellaLoredana a răspuns:

Mai intai trebuie sa iti filezi parul sa scapi de toate firele arse.
Apoi trebuie sa folosesti masti pe baza de ulei de masline,ulei de ricin,galbenus de ou,vitamina A, suc de lamaie, miere. Poti face combinatii din aceste ingrediente.
O seara buna!