| anonim_4396 a întrebat:

Am parul gras si ma enerveaza ca trebuie sal spal aproape zilnic, in prima zi arata bine dar spre seara isi pierde din volum, devine gras iar a doua zi e groaznic...ce sampon imi recomandati?

7 răspunsuri:
| alexy19a a răspuns:

Deci problema mea a fost la fel. Tot asa imi spalam parul aproape zilnic si a doua zi sau chiar in ziua aia era gras. Am luat un Sampon niveea dar tot degeaba din contra s`-a facut mai gras.Atunci, Diriginta noastra ne-a controlat in cap si dupa ce ne-a controlat ne-a zis ca cam toti aveam parul gras.Ea are tot timpul un par foarte lucios si moale, frumos. Ea a zis ca se spala cu sampon de urzica pe cap, iar cand se clateste si clateste cu un pic de otet cu apa, iar dupa da drumul la dus ca sa se clateasca mai bine. Am incercat si eu si e chiar adevarat. Incearca si tuhappy. Sper ca te-am ajutat.Si mai este ceva. S-ar putea sa ai probleme cu pielea capului, deoarece nu e chiar bine sa te speli in fiecare zi, din ce te speli mai mult cu atat parul tau se ingrasa de fiecare data mai repede. Sper ca te-am ajutat

| SkyIsMyLimit a răspuns:

De la o firma numita Hemel.Sunt sampoane, balsame, creme. orice si pentru par gras.Eu imi iau pentru altceva, dar isi fac efectul si am auzit asta din gura persoanelor carora le-am recomandat!

| Radu_Bianca_1990 a răspuns:

Wash and Go

| Mary_Deny_1991 a răspuns:

Pai aceasta chestie se intampla cu parul meu..eu te sfatuiesc sa folosesti Elseve nu stiu exact cum se numeste dar e mov cu negru...e foarte bun in doua zile parul tau revine la normal pup

| LacryCool a răspuns:

Mama mea a avut problema asta. Ea s-a spalat cu sampon de urzica si acum are un par normal.winking

| lusiii11 a răspuns:

Samponul nu e foarte important! Iti dau eu un pont happy Clateste-ti parul cu otet de mere, apoi aplica balsamul si clatesti din nou, pentru a evita sa iti miroase parul a otet! Garantez ca functioneaza!

| AbigailZafrina a răspuns:

Problema ta nu este neaparat legata de samponul folosit. Este legata de simplul fapt ca iti speli parul zilnic. Astfel, nivelul de sebum creste si ajunge sa ti se ingrase foarte repede. Te sfatuiesc, desi o sa fie cam greu si o sa fie total inestetic, sa incerci sa prelungesti durata dintre spalari. Eu ma spal o singura data pe saptamana, si abia mi se ingrasa. Deci, mult succes.