| anonim_4396 a întrebat:

Am parul lung si se electrizeaza mereu si nu imi place cum sta ridicat.Cu ce as putea sa ma dau sau ce sa folosesc sa nu mai fie asa?

8 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Ceara/ulei de par.
Daca folosesti ulei de par da-te doar la varfuri, pentru ca altfel ti se ingrasa rapid si arata de parca nu te-ai spalat de 2 saptamanihappy

Răspuns utilizator avertizat
| MatildaPetrini a răspuns:

Foloseste ceara de par. Eu am avut aceiasi problema. Si mi-a ajutat. Dupa ce aplici ceara te dai si cu fixativ. Dar nu mult. De la distanta.

| alina1990 a răspuns:

Foloseste spray-uri de par special destinate acestei probleme si clateste-ti parul dupa fiecare spalare cu apa calda, in care sa adaugi miere. Vei observa in scurt timp rezultatele. evita sa te stergi cu prosopul foarte mult.

| Petruţa98 a răspuns:

Depide si de samponul pe cre il folosesti... nu trebuie sa folosesti un sampon pentru volum! Poti sa iti faci parul cu paca sau cu spuma.

| Piersii a răspuns:

Cu placa, ceara, gel, fixativ, dar sa nu te dai cu balsam

| Alina030295 a răspuns:

Ceara de par... si fixativ asa iti mai ingreuneaza firele d par si nu se mai ridica

| Alina030295 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu iti bagi placa in par pentru ca se vor suptia firele de par si mai rau se vor ridica.