| AndreeadenisaCA a întrebat:

Am parul negru și îl vreau saten deschis, trebuie neapărat decolorat?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie decolorare.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca e negru natural poti sa bagi un blond inchis care sa aiba putere de deschidere si o sa iasa un saten
Daca e negru vopsit trebuie sa il decapezi, apoi sa il decolorezi si apoi sa aplici un saten deschis

| ioana748 a răspuns:

Saten deschis, este blond inchis conform vopselelor care se gasesc in comert.
Daca scrie saten pe cutie, este aproape negru.
Incepe cu suvite pe care le decolorezi, decapezi, adica lasi decolorantul cateva minute.
Apoi te speli, usuci si aplici blond inchis cu blond cenusiu pe tot parul.
Urmatoarea data alegi alte suvite si tot asa.
Adauga ulei de măsline sau balsam in vopsea ca sa nu arzi parul si nu sta mult cu vopseaua in cap.
Bafta,

| anjellique a răspuns:

Da, trebuie sa il decolorezi si sa lasi decolorantul putin timp in par incat sa nu se faca blond, sau sa il decolorezi in blond, iar apoi sa te vopsesti saten. si eu ma gandeam sa ma fac blonda