| Guitarlove a întrebat:

Am parul ondulat si imi sta mereu cret. Pt maine, la scoala, as vrea sa ma fac cu placa, dar oricat as incerca drept-drept tot nu sta... Solutii? Ca acum ma duc la magazin, sa cumpar. Thx! kiss

8 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Nu prea poti, iar daca il dai cu placa iti strici parul. Mai bine lasa-l sa fie natural.

| Roxana_6190 a răspuns:

Du-te la coafor!happy

| Summer Memories a răspuns:

Placa e din ceramica?

Daca te indrepti mai rar, placa ta trebuie sa aiba o rotita unde poti sa pui gradele, da-o la maxim.Eu nu folosesc nici un produs cand ma indrept, si am parut cret. Pur si simplu dau placa la 200 de grade si imi sta foarte drept.

Bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Truc pe care l-am aflat de la o coafeza: iei cate o suvita o dai cu spuma, apoi folosesti placa. Cumpara o spuma buna, eu am luat de la nivea- ceva cu par drept nu mai stiu. REzultat garantat, o spun din experienta!

| Brigitta a răspuns:

Gasesti balsamuri fara clatire pentru par drept, alea mai disciplineaza suvitele tale. In rest cred ca o placa de par buna-buna te-ar ajuta. Remington imi place mie happy

| Criiss16 a răspuns:

Pai, daca il faci cu placa, ia tot cate o suvita de par.Nu mult, ca sa se poata indrepta bine. Daca vrei sa il ai drept-drept, o sa dureze, asa ca trebuie sa ai rabdare.Sau,iti puteai cumpara in locul unei placi de intins parul, un uscator special, ca cel de la coafor. O prietena are unul din ala, si e ff bun.Isi indreapta parul ff repede.

Bafta!happy

| cristina93 a răspuns:

Poti sa iti faci parul drept permanent, se poate face la salon thinking ceilalti ti-au spus de placa, eu ti-am spus solutia asta cine stie poate o vei incerca si va iesi chiar bine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l inainte pe bigudiuri maxi cand e ud si lasa-l asa pana se usuca.Nu folosi nici un produs de styling inainte de placa. Dupa ce scoti bigudiurile intinde-l cu placa dupa ce-l protejezi cu un ulei cu protectie termica. O sa-ti stea intins cam trei zile.