| Sara2 a întrebat:

Am parul pana la fund, nefilat, si as vrea sa ma tund cam pana sub umeri (aprox mijlocul spatelui) si sa il filez, dar ma gandesc ca o sa imi para rau, ce ma sfatuiti? sa ma tund sau sa il las asa? vreau asta din cauza ca ma enerveaza si imi cade extrem de mult, dar sunt tare nehotarata in aceasta privinta

22 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Eu zic sa il tunzi, fiecare are nevoie de cate o schimbare! nu cred ca o sa iti para rau, nu are de ce si in plus parul iti ia din vitaminele corpului, si u il ai foarte lung, e mai comod asa cum vrei u sa il tai! succes! indrazneste si fa-ti schimbarea asta!

| Bacemi a răspuns:

Tunde-te. Te vei simti mai bine dupa.

daniela
| daniela a răspuns:

Tunde-te, este si mai comod si mai practic si ti se si regenereaza firul de par

| Arthur a răspuns:

Mie imi placi asa cum esti, dar mai practic e cum zic ei. Hotarastete! Succes!

| Leea1234 a răspuns:

Sincer... daca eram in locul tau, si tot ma batea gandul sa fac o schimbare si sa ma tund...as fi profitat de asta si l-as fi vandut, se plateste foarte bine, si asa imi schimb look-ul si fac si ceva bani!
(asta daca parul este in stare buna)

| NuConteazăCine a răspuns:

Atata timp cat este sanatos si tie iti place parul lung, nu ar trebui sa te tunzi. Totusi este recomandat sa-ti tai macar varfurile din cand in cand si oricum va creste la loc, in cazul in care nu iti place rezultatul. La lungimea lui, nu stiu daca ar arata bine filat, acum depinde de tine. happy

| Ionutzsa a răspuns:

Eu zic sa te tunzi.
Iti cade din cauza ca e roswinkingin plus parul asa de lung e destul de greu de ingrijit.
Tunde`te exact cum ai spus, pana la mijlocul spatelui. Sa nu te tunzi si mai scurt pentru ca o sa ti se para ft ciudat.
Si ia in considerare ca parul creste la loc tongue

| andalu a răspuns:

Monny te simti bine cu el asa? Atunci, pentru ce nevoia de schimbare? Multe fete ar vrea sa aiba parul lung, dau bani pe extensii sau mese.si arata fals insa tot sunt incantate ca il au lung. dar nici nu conteaza ce cred altele sau altii, important e cum te simti bine! De ingrijit nu cred ca e asa greu de ingrijit pentru ca daca ai lungimea asta cu siguranta ca te-ai obisnuit sa ii acorzi multa atentie.De cazut parul cade mult si daca e scurt si daca e mult din diferite motive: stress, nopti nedormite. plus ca uneori e bine sa cada pentru a se regenera. Uite, eu am parul mediu si imi cade nu mult, ingrozitor de mult, dar degeaba l-as tunde, c sa nu imi cada ar trebui sa "lucrez" la cauzele externe care determina caderea lui. N vad prin a-ti tunde parul o metoda de a inlatura caderea lui.Asa ca sfatul meu e sa il tii asa cum te simti tu cel mai bine! Insa parul lung e mai frumos decat cel scurt. Un par lung confera mai multa feminitate.Iti recomand sa incerci si un program de modificat poze, fa-ti un par scurt si filat, daca vei considera ca te avantajeaza mai mult, tunde-ti-l!
M-am "lungit" mai mult decat era cazul! Ideea este sa il lasi asa cum te simti tu mai bine, important e ca tie sa iti placa, daca tu te simti bine in pielea ta si persoanele din jur te vor aprecia.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Taie-l pana pe/sub umeri. am vazut acum cateva luni o tipa tot asa, dar din spate, si era si blonda, spre saten deschis... si m-a "trecut" un gand erotic, referitor la cum m-as putea juca cu asa un par lung,. dar cand s-a intors si i-am vazut fata, era sa-mi pice mie zambitoarea!

Răspuns utilizator avertizat
| dana_4015 a răspuns:

Eu zic sa te tunzi. Si eu am fost in situatia ta, si m-am tuns, insa eu nu aveam parul atat de lung, il aveam pana la mijlocul spatelui, iar acum sunt tunsa pana deasupra umerilor, si nu regret deloc transformarea.

| Lary a răspuns:

Eu vreau parul luuuung... facem schimb?batting eyelashes)

| Psycho a răspuns:

Ce ironie straight face eu nu stiu cum sa trag de el, sa creasca mai repede... vreau sa'l am pana la fund. dar mai am de asteptat destul timp sigh iar tu vrei sa ti-l tunzi.si mie imi care foarte mult par.si mi-e rar.si slab.si ros.si toate alea. dar tot il vreau pana la fund love struck eu zic ca nu te tunzi. c-o sa-ti para rau dupa aia sad dar, logic, tu faci ce vrei.eu doar ti-am spus parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am fost in situatia ta...eu m-am tuns pana la umar si nu mi-a parul rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am tuns acum cateva zile, aveam parul aproximativ cu lungimea ta si m-am tuns pentru ca deja incepea sa ma streseze ca nu mai stiam ce sa-i fac, cum sa-l aranjez si toate astea si in plus am vrut o schimbare pentru ca de mult timp nu mai m-am tuns(doar imi taiam varfurile), eram sigura ca daca am sa tai prea mult din par o sa-mi para rau si atunci am zis ca ma tund in scari pentru ca in felul acesta o sa fie o schimbare si o sa-mi pastrez si lungimea, inainte sa ma tund imi cadea si mie parul, dar acum pot sa-l piaptan toata ziua si nu cade mai mult de 5 fire pentru ca e sanatos happyasa ca te-as sfatui sa faci si u la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti lasi parul pana la fund si sa il filezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, tunde-te. E o schimbare in bine, insa eu ti-as recomanda sa nu il filezi. Ai parul lung, pana la fund, iar un par tuns pana la mijlocul spatelui nu e neaparat o schimbare.(sa zicem 25cm). Sfatul meu e urmatorul: tunde-te mai scurt, alege o tunsoare tip bob (daca esti indrazneata mai scurt la spate si mai lung in fata), iar parul pe care il vei taia il poti vinde si pastra sau dona banii pentru o organizatie. Daca vrei schimbare nu e suficient sa ii tai cativa cm. Incearca ceva nou, pana la urma parul creste si traim o singura viata, de ce sa nu fim putin nebunatici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| ewen a răspuns:

Poti sa ti-l filezi nitel, asa doar varfurile, dar nu-l tunde cu siguranta arata frumos, ar fi mare pacat.parerea mea happy

| Rawr14 a răspuns:

Mai bine nu te tunde ca dupa aia o sa-ti para foarte rau stiu si eu cum e sau mai bine sa-ti iei din varfuri... uite de ex eu am avut parul pana la fund ca tine si mi-a venit draci pe el si am fost sa ma tund pana la umeri happynu mi-a parut rau si din contra a crescut si repede:Xdar ieri ca o proasta ce am fost m-am dus sa ma tund eu bob si acum nu mai pot sa dorm noaptea ca am parul prea scurt si simt ca innebunesccryingcryingcryingdeci ti-am zis mai bine iti iei din varfurihappy

| anyy a răspuns:

Si eu am avut parul lung... Dar numai suportam imi cadea.ma spalam greu pe cap si am hotarat sa ma tund (pana la umeri si chiar nu mi-a parul rau.

| nyyko a răspuns:

Vreau sa vand par pana la fund cat imi oferiti