| pamPammmPam a întrebat:

Am primit recent o geaca alba foarte draguta insa are 3 pete pe spate.Am dat cu Vanish dar nu s-au dus.Cu ce as mai putea incerca?

4 răspunsuri:
| Mariiia a răspuns:

Incearca si cu noile pachetele de Ariel ( albastre sau mov ). Face reclama la tv. Cica sunt bune pentru indepartarea petelor thinking Succes :*

| AnonymousMm a răspuns:

Incearca cu un prosop curat inmuiat in diluant. Sterge usor petele dar ai grija sa nu se distruga tesaturawinking. Avand in vedere ca e alba ai putea incerca la fel si cu clor, dar la clor ai mare grija sa nu se arda materialul (nu folosi clor simplu, foloseste Ace mai binethumbs up)
Succes happy

| Bessame a răspuns:

Incearca sa pui o linguritza de sare peste pesete si putin lapte lasa asa cam 2 ore! apoi freci cu o periutza de dinti locul acela, dupa care freci cu putin cif dar cif la sticla alba e cel mai bun! BAfta

| cretzufinish a răspuns:

Depinde de structura materialului din care e confectionata geaca. Daca e piele poti incerca cu un tampon de vata imbibat in acetona. Daca e oricare alt material adauga Ace in masina de spalat, insa daca nici cu vanish nu a iesit nu stiu ce sa mai zic. sad