| Ramona_2721 a întrebat:

Am redus piinea din meniul de mincare, si plus la aceasta fac sport seara si dimineata...ma va ajuta sa dau jos timp de 2 saptamini vreo 10 kg?

5 răspunsuri:
| HasisS a răspuns:

Alearga in fiecare zi, nu mai manca dupa ora 6 si bea apa, foarte multa apa!

| iNeedToScream a răspuns:

10 kilograme in 2 saptamani mi se pare putin cam exagerat, si nici sanatos tongue. Dar nu cred ca vei putea slabi atata... ai rabdare happy

| Lorena_3032 a răspuns:

Imposibil. Pentru a slabi 10k in 2 saptamani ai nevoie de o dieta foare stricta, dar nici asa nu cre ca ai sa reusesti.
Poti slabi cu o dieta stricta 5k in 2 saptamani. Deci intr-o luna ai reusi sa dai jos 10kg. Dar printr-o dieta stricta se intelege ca nu trebuie sa reduci consumul de paine, trebuie sa scoti painea din alimentatie. Si multe altele. Calculeazati calorile pe zi, maxim 1500(de preferat mai putin) daca vrei sa dai jos 5k in 2 saptamani. Si mananca putin si des, astfel metabolismul se accelereaza.

| DODoubleG a răspuns:

Imposibil sa slabesti atat in doua saptamani poate nici macar prin infometare
mai bine ar fi sa te informezi si sa gasesti o dieta care sa iti convina si sa te ajute sa slabesti dar in niciun caz 10 kg in 2 saptamani

| Maryye97 a răspuns:

Uite,iti propun regimul cu ciorba de varza.Chiar daca nu slabesti 10 kg in 2 saptamani, slabesti minim 2-3 si le pui inapoi doar daca te apuci brusc de mancat dupa ce ai terminat.Asta plus sport(alergat, abdomene...). Cauta pe net ce ti-am spus si te ajuta.Succes happy