| Elenuca14 a întrebat:

am comandat o geanta Valentino de pe olx, in fine nu era colectia de lux, iar camd a ajuns coletul care era verificare inaunutru le eticheta scria "made in china"
iar tipa aia tot insita ca geanta e originala si ca a luat-o din Baneasa mall, spuneti-mi si mie, pe gentile valentino e posibil sa scrie pe toate "made in italy" doar pe a ei nu?

Răspuns Câştigător
| Emena a răspuns:

Nu exista așa ceva, ce e made in China e fake. In plus, orice geanta de firma are un cod unic care apare imprimat in interior, pe o bucatica de piele.

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Geanta este falsa.
In interior ar trebui sa gasesti o bucatica de piele cu marca si un cod al modelului.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca scrie made in China este 100 fake!

Inca ceva, OLX nu este un site de magazin, este un site general de vanzari unde toata lumea vinde si cumpara, ca a talcioc.
Daca voiai ceva autentic, nu cumparai dupa OLX, ci cumparai direct de la magazinul online valentino ori mergeai direct in magazinul cu pricina.

| Elenuca14 explică (pentru Violleta2022):

Nu am bani sa imi cumpar direct din magazin, cautam ceva la un pret bun

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elenuca14):

Intotdeauna, dar absolut intotdeauna cand cumperi second hand, nu cumpara online, du-te la fata locului si vezi ce cumperi, pentru ca in 99% din cazuri, sunt fake, sunt defecte sau sunt tepe, mai ales daca dai un ban bun pe ele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuia sa ii ceri si factura... altfel tot ce e pe olx e la noroc, si majoritatea fake uri

| BiancaT17 a răspuns:

Valentino e de lux. Daca nu aveai bani sa iti cumperi originala din magazin, credeai ca pe olx originalele se vand la preturi de nimic? Decat o replica de Valentino, mai bine un H&M sau un Zara decent, zic.

| Elenuca14 explică (pentru BiancaT17):

Nu era colectia lux si nu era chiar un pret de nimic, si normal ca nu imi permit una chiar de pe site-ul original, dar la jumatate pret imi permiteam si eu una