| deiu04tza a întrebat:

Am si eu o intrebare sad. am parul saten deschis si am vrut ieri sa imi fac suvite blonde cu vopsea de la Garnier. Aveam parul spalat si nu mi-a prins absolut deloc. Tin sa mentionez ca am mai avut suvite blonde facute cu aceeasi vopsea si persoana care mi-a preparat vopseaua a preparat'o corect. Voua vi s-a intamplat asa ceva? Care a fost cauza si ce ati facut? Ziceti sa incerc alta vopsea? Multumesc :*

6 răspunsuri:
| maria_7745 a răspuns:

Nu trebuia sa-ti speli parul.

| DakotaRoyse a răspuns:

Cum dracu' să îţi prindă dacă tu ai părul mai închis natural decât vopseaua?! Suviţele blonde se fac prin decolorare, nu prin vopsire.

| Agapimu a răspuns:

Cand se pun suvite trebuie sa ai parul mai uns, adica nespalat de cateva zilehappy.
Poti sa intri pe net si sa vezi ca asa ii.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Suvitele blonde se fac prin decolorare si nu cu vopsea! Cu o singura exceptie si aceea realizabila in proportie de 75%, daca ai parul natural, da! Iti vor iesi poate ceva suvite! De aceea poate ti-au iesit prima data! Erai naturala! Pe viitor incearca un decolorant!

| princess a răspuns:

suvitele se fac cu vopsea sau cu decolorant iar cum tu ai vrut sa iti faci pe parul saten deschis o culoare blonda ar fi trebuit sa iti iasa. problema este ca ai avut parul ud si de aceea nu ti-a prins!

| deiu04tza explică:

Suvitele le'am facut seara. Ma spalasem dimineata. happy