| Danymoto a întrebat:

Am și eu o întrebare de curând am cumpărat un aparat Fibroblast Plasma Pen și nu știu cum se folosește. Nu am mai folosit aparate de genu pana acum și nu am idee cum funcționează.

Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

Daca vrei sa incerci pe pielea ta, asta e, ai fost avertizata, mai mult de atat nu are nimeni ce sa faca, inainte de fata, sau zone sensibile, incerca totusi intai pe dosul palmei sau pe brat si uita-te cu o lupa cum se vede si asteapa sa vezi daca nu te iriti, pentru binele tau fereste pleoapele.

3 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

Pentru ca se vand online la "liber" nu inseamna ca sunt sigure, sau ca pot fi folosite de cineva fara nici o calificare in domeniu.
Dispozitivele de acest tip trebuie sa fie autorizate si operatorii calificati pentru ele, gen cabinet dermatologie sau cometic, unde operatorii au facut cursuri de califcare si operare. E o terapie foarte noua, cu anestezie locala! si inca nu are toate efectele secundare si contraindicatiile bine stabilite.

Iti recomand sa nu te joci, mai ales cu "chinezarii" si chiar daca aparatul e de calitate, tratamentul trebuie aplicat de alta persona, e unul din cazurile in care "si cosmeticienele se duc la cosmeticiana".

Nu te juca cu asta, poti avea efecte ireversibile si nu doar cosmetice.

https://www.healthline.com/health/plasma-fibroblast

| Danymoto explică (pentru Korkodeln):

Din câte am auzit dacă le folosești cu gija nu afectează cu nimic.

| Danymoto explică (pentru Korkodeln):

Nu il folosesc la nivelul feței dar mersi pentru grija

| Korkodeln a răspuns (pentru Danymoto):

Daca vrei sa incerci pe pielea ta, asta e, ai fost avertizata, mai mult de atat nu are nimeni ce sa faca, inainte de fata, sau zone sensibile, incerca totusi intai pe dosul palmei sau pe brat si uita-te cu o lupa cum se vede si asteapa sa vezi daca nu te iriti, pentru binele tau fereste pleoapele.