| troxanici a întrebat:

Parul meu e destul de des, dar in varful capului, langa breton, am o portiune unde am mai putin par, firele sunt mai rare, si ma deranjeaza, mereu imi acopar zona cu bretonul ca sa nu se vada. Ati putea sa-mi recomandati ceva, sau ce ar trebui sa fac? As putea sa folosesc si ulei de ricin, am auzit ca e destul de bun?

3 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Adevarat, uleiul de ricin are proprietati folositoare parului.Incearca cu ulei de ricin, dar sa nu te astepti la rezultate minunate din primele incercari. Da-te de mai multe ori, foloseste-l timp de 1 luna-2, si vezi daca exista vreo schimbare. Daca nu du-te la medic sa iti dea ceva pentru aceasta problema.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Cred ca trebuie sa incepi un tratament! Mergi imediat la doctor sa iti prescrie un tratament pentru cresterea parului... poate fii pe fond nervos, sau poate in cel mai rau caz, o boala. Dar sunt cazuri rare...fii optimista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la dermatolog, s-ar putea sa ai aceasta portiune fara par, mai multe chiar, din cauza stresului. Am avut o colega careia ii apareau la stres mare portiuni de piele fara par, cat o moneda de 50 bani. Cu o viata echilibrata, somn, ceva tratament ii crestea parul in cateva saptamani la loc.