| Patrăţel a întrebat:

Am si eu o intrebaree, deci, cum sa imi fac parul ca o spirala, gen : http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:0 dar sa fie parul desprins, adica fiecare parte din par sa fie asa :D, are idee cineva cum sa fac:(? de preferat cu placa, pentru. ca nu am ondulator s nu am de gand sa il pun pe bigudiuri(:|. ideei?

5 răspunsuri:
| LoL a răspuns:

Uite incearca dupa acest video eu am incercat si aveam fiecare suvita asa http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A

| DdAndreea a răspuns:

Buna. Ea are parul acela prins facut cu un drot mare.

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Daca nu ai drot, poti incerca cu placa.

Uite un tutorial.==> http://www.youtube.com/watch?v=JZjWUrAxJFY

Sper ca te-am ajutat. Pa-pa :x

| CristinaCriss001 a răspuns:

Daca ai parul natural ondulat iti pot da un pont. Cand te speli la cap, inceraca sa il infasori direct in prosop fara a il mai sterge (adica sa te stergi cu prosopul, bineinteles il mai storci de apa) apoi dupa o jumatate de ora lasati parul pe spate, fara a mai introduce peria/pieptenele/degetele prin el, singur ti se va usca formandu-ti bucle de genul acesta. Asa ii fac eu si pot sa spun ca sta superb de fiecare data si acum tot asa il am big grin
Incercarea moarte n-are, vezi daca ti s-ar potrivi asa, daca merge este excelent nu mai stai sa te chinui cu placa si tot asa...

| CristinaCriss001 a răspuns:

Daca ai parul natural ondulat iti pot da un pont. Cand te speli la cap, inceraca sa il infasori direct in prosop fara a il mai sterge (adica sa te stergi cu prosopul, bineinteles il mai storci de apa) apoi dupa o jumatate de ora lasati parul pe spate, fara a mai introduce peria/pieptenele/degetele prin el, singur ti se va usca formandu-ti bucle de genul acesta. Asa ii fac eu si pot sa spun ca sta superb de fiecare data si acum tot asa il am big grin
Incercarea moarte n-are, vezi daca ti s-ar potrivi asa, daca merge este excelent nu mai stai sa te chinui cu placa si tot asa...

| Roxana_2818 a răspuns:

Il poti face cu placahappy