| Sisjjssjjsjs a întrebat:

Am stratul de păr de dedesubt albastru de aproape o săptămână, timp în care m-am spălat pe cap de 2 ori iar părul meu a început să fie gri acolo unde era colorat. De ce s-a întâmplat asta? Ce pot face?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este vara, supr cald si tu te speli dupa 1 saptamana pe cap?
vara, spalarea parului s epoate face ZILNIC sau la cel mult 2 zile!

| Sisjjssjjsjs explică (pentru Violleta2022):

Iar la întrebarea pusă puteți răspunde? Vă mulțumesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sisjjssjjsjs):

Nu poti sa faci nimic altceva, doar te speli pe cap zilnic si atat.

| Sisjjssjjsjs explică (pentru Violleta2022):

Spălatul părului zilnic nu este recomandat mai ales cu păr vopsit

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sisjjssjjsjs):

Cine ti-a zis asta?
Mai ales vara cand traspiri si radacina parului se ingrasa d ela transpiratie, praf samd.

| Sisjjssjjsjs explică (pentru Violleta2022):

Nu este nevoie să te speli zilnic pentru a nu avea păr gras, mai ales depinzând de tipul părului sau al scalpului unei persoane. Nu zic că este bine să stai cu săptămânile nespălat în cap, dar spălatul la 2-3 zile este cel mai benefic pentru majoritatea întrucât cel zilnic poate duce la iritații ale scalpului sau chiar îngrășarea lui mai rapidă

| Yaesmin a răspuns:

Nu mai există Paris.

| Cipi1212 a răspuns:

De ce vă place să vă stricați părul natural, cu tot felul de vopsele de păr?