| SCUTY a întrebat:

Am un ceas Cartie Paris si pe spate scrie :AM 594 desi s-ar putea sa fie 597 nu se vede ca sters si pe mecanism scrie :Cartier 25 Swiss Twerty. Seven 27 Jewels! Stie cineva daca este real!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da daca are cate un micro diamant deasupra sau sub fiecare ax atunci este original. Poate fi de culoare roza sau transparent. Vezi aici, in centru: http://s1066.photobucket.com/user/tsc1956/library/?view=recent&page=1

| SCUTY explică (pentru Salontanul):

Are pe fiecare ax asta inseamna ca este? hmm sa inteleg ca am ceva ce nu am stiut ca e real!

| Salontanul a răspuns (pentru SCUTY):

Nici asta nu garanteaza 100%. Pot fi si diamante false. Mergi la un bijutier si la un ceasornicar. Sa nu te iei dupa primul care-ti spune ca nu-i bun. Poti sa mergi la mai multi sa nu te fenteze.