| anonim_4396 a întrebat:

Am un complex.Nu sunt sigura ca am corpul in forma de para pentru ca am umerii destul de mari,dar am coapsele largi, in concluzie fundul mare.Nu exagerat dar nu imi place.Ce pot face?

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sport. Vorbeste cu un instructor despre ce anumele vrei sa modelezi si el te invata ce exercitii sunt utile pentru conformatia ta si rezultatele pe care doresti sa le obtii.

| VadTot a răspuns:

Ar trebui sa te multumesti cu ce ai si sa taci din gura!

In fine majoritatea fetelor de varsta ta au acest complex! probabil cu timpul vei arata altfel!
Faptul ca ai coapsele mari ar trebui sa te bucuri pentru asta! in fine

probabil mai multa miscare si sport!?

| neutrino a răspuns:

Sunt pere si pere...Nu stiu cati ani ai, dar consulta un medic sa-ti spuna daca poti merge la o sala sau sa faci un anumit sport.

| Lothar a răspuns (pentru neutrino):

Faza asta cu doctorul e aiurea.tu stii singur ce e bine pentru corpul tau si iti stii limitele, un doctor habar n are chestii legate de sport

| neutrino a răspuns (pentru Lothar):

Buna sau rea este parerea ta si ti- o respect, fara sa-mi permit sa-ti spun ca este aiurea, chiar daca am convingerea ca spui prostii. A seara buna!

| Lothar a răspuns (pentru neutrino):

O sa ti aduc un argument : doctorii spun ca sala iti inceteaza cresterea
Arnold s a antrenat cu greutati de la 14 ani, inclusiv genuflexiuni cu greutate foarte mare si a ajuns la 1.88
Plus ca a fumat, a baut si erau zile in care dormea 4-5 ore pe noapte

| lpavel a răspuns:

Ce poti face? Sport printeso, SPORT!
Iar pentru asta NU trebuie sa te consulti cu un medic cum spune : neutrino! Probabil el fuge la medic si când face caca sa intrebe daca se poate sau nu laughing))

| Lothar a răspuns:

Daca ai structura osoasa mare, atunci o sa ramai mare
Daca ai sunci, atunci fa sport, mananca sanatos si modeleaza ti corpul cum vrei

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Du-te la un medic si intreaba-l daca ai voie la sala. Acolo te poti forma cum vrei.

| YoannaYoanne22 a răspuns:

Pai alimentatie sanatoasa+sport= corp modelat frumos.
Forma corpului fiecaruia variaza.Dar orice persoana poate gasi piese vestimentare care sa scoata partile bune in evidenta.

P.S.: Daca ai fundul mare,dar nu e bombat poti face diverse exercitii gen genoflexiuni,fandari, thrust-ul soldului, donkey kicks, si mai cauta pe internet, lucreaza-ti gluteii/fesierii.O sa ai un fund mare si bombat.Baietii/barbatii considera acest lucru feminin si sexy.Nu ai de ce sa te simti aiurea pentru formele feminine.