| 1Q a întrebat:

Aparatele de epilat elctrice (nu cele cu ceara) iti smulg firul de par de la radacina? Obtii cu ele aceleasi rezultate ca si cand te-ai epila cu ceara? In ce zone pot fi folosite?

Răspuns Câştigător
| Assassina a răspuns:

Eu iti voi spune cu avantaje si dezavantaje:
depilarea electrica:
avantaje-smulge firele din radacina
dezavantaje-dupa folosirea lui indelungata cresc firele sub piele

Ceara:
avantaje-smulge firele si cresc mai greu

Aparatul de ras:
avantaje-este mai rapid
dezavantaje-parul creste repede la loc

Iar ceara se poate folosi... Unde rezisti... Uite:https://www.google.ro/......https?/url ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de calitatea epilatorului. Poti sa te faci cu unul prost si intr-o saptamana sa-ti creasca parul la loc sau sa-ti reziste si 4 saptamani daca e calitativ. Depinde foarte mult de cate pensete are epilatorul. Poate fi folosit peste tot doar sa-l suporti. Mie personal mi se pare masochism pe fata sa-l folosesc inghinal sau la axila si prefer ceara.

| Quadrillion a răspuns:

Da, iti prinde firul de par si il trage din radacina.Nu stiu ce sa zic despre alte zone in afara de picioare.