| razadeluna a întrebat:

Arata bine la o fata ce poarta costum popular, sa poarte in par si funda sau nu? anul trecut in vara am primit cadou de la bunica doua funde ea mi le-a cusut, sa le port prinse in cozi, ca sunt si la grup de dansuri folclorice la tara la bunici, dar acum cand am mers din nou la in vacanta la tara nu le-am mai dus cu mine, n-am mai vrut sa le port, si i-am spus buniicii doar ca le-am uitat acasa, n-am vrut sa se supere daca ii spuneam ca nu mai vreau sa le port. Problema ii ca saptamana trecuta mi-a facut rost de altele, de la verisoara mea, dar astea sunt si mai mari decat cea am avut eu, si sunt si rosii cu margine alba! eu le-as lega in par dar numai asa la capetele coditelor (le am lungi pana in talie), dar bunica ma tot bate la cap ca fundele se leaga sus langa ureche, unde incepe impletitura, asa se vede frumos si nu jos cum zic eu!?

Răspuns Câştigător
| foxi a răspuns:

Bunica are dreptate! se asorteaza cu portul popular!

2 răspunsuri:
| MANDY_2679 a răspuns:

Nu prea se fac cozi dansatoarelorhappydoar coc... daca vrei ceva profesionisthappy. si funditele arata jos mai binebig grin intr-adevar

| deeyutzikprintzesik a răspuns:

Este foarte frumos eu as purta in fiecare zii