| Aηηy a întrebat:

Are ceva daa te speli de 3 ori pe saptamana pe cap? posibil ca parul sa iti creasca mai repede sau sa iti cada. Astept sfaturi!
Daca se poate sa imi enumerati si mie ce produse folositi voi pentru par inainte sa il intindeti sau sa il ondulati.
Dau fundita :X:X

Răspuns Câştigător
| dienuk a răspuns:

Pai. daca te speli de 3 ori pe saptamana exista marele risc sa ti se ingrase fte repede parul`. happy inainte sa-l dai cu placa cumpara`ti un ulei special pentru par sa nu-l arzi. de la kallos happy e fte bun. pe asta il folosesc si eu happy

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma spal de 3 ori pe saptamana pe cap. deoarece se ingrasa foarte repede! Am incercat milioane de samponuri. balsamuri. nu functioneaza nimic. mie nu'mi cade parul si nici nu'mi accealeareaza cresterea.
referitor la produsele folosite inainte de ondulare[ca eu am parul drept]. folosesc o spuma de par de la subrina. care il ajuta sa se fixeze si sa dea un aspect frumos. iar dupa ce il ondulez ma dau cu putina ceara tot de la Subrina pentru a da o nuanta de stralucire. si important e ca produsele de la Subrina nu fac matreata si protejeaza firul de par. se gasesc de vanzare de obicei in saloanele de coafura. Sper ca te'am ajutat!happy

| Kagomitza a răspuns:

Cea mai mare problema ar fi ca daca il speli prea des, se poate ingrasa.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, are ceva. O sa il ai curat.
Atat timp cat nu iesi afara cu el ud...

| alemao a răspuns:

Eu sunt baiat! Ma spel pe cap si de 4 ori pe saptamana, cel putin mie nu mi se intampla nimic(nici nu imi cade nici nu imi creste mai repede)...
Acu nu stiu cum e la fetehee hee!

| madagascar a răspuns:

Daca folosesti spuma, fixativ sau alte produse nu e nimic rau in asta, dar ce iti poate dauna cu adevarat sunt produsele cosmetice pe care le folosesti pentru par.

| annie_9752 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu se intampla nimic daca de speli de trei ori pe saptamana, in afara de faptul ca iti vei invata parul sa se unga mai repede.Eu nici nu il mai intind, nici nu il mai ondulez, dar stiu ca este un produs(pulverizator)de la MATRIX foarte bun(il foloseste o prietena). Il poti lua numai de la salon si acolo intrebi tu daca au acel produs care protejeaza parul importiva placii.Coafeza trebuie sa stie ce sa iti recomande!

Sper ca ti-am fost de ajutor! Mult succes! O zi buna!

| mocatofa a răspuns:

Cel mai bun sampon " Dove Therapy " sau ceva naturist aici -> http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| Gentiana a răspuns:

Buna, eu, specialist in fasion, dragoste, shopping, timp liber etc... Vreau sa te sfatuiesc ca...nu chiar de 3 ori pe saptamana este necesar sa te speli pe cap deoarece, depinde chiar si de parul tau, poate sa iti cada, dar, daca nu iti cade, ti se ingrasa de la atata spalat.De 2 ori pe saptamana.este de ajuns, sa stii! Nu te invat de rau, crede-ma!
Si, in legatura cu produsele acelea, din nou depnde de parul tau! Poti folosi de la Kallos, Schauma...Incearca sa mai vb. cu cineva! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| dynasmile21 a răspuns:

Nu, nu are nimic. Este un mit ca daca te speli pe cap des se va ingrasa parul. Nu este adevarat! Parul tau este expus zilnic la radicalii liberi, poluare, praf, produsele de coafat, deci trebuie spalat cat mai des.
Samponul si balsamul trebuie sa fie ales de tine, in functie de tipul tau de par. Incearca mai multe produse sa vezi care ti se potriveste. La fiecare spalare foloseste un balsam, dar ai grija, caci trebuie aplicat doar pe lungimea parului nu si pe scalp. Daca il aplici si pe scalp parul tau se va unge, garantat!
Iar o data pe saptamana poti folosi o masca, pe care o poti face singura acasa sau o poti cumpara de la magazin. Tu alegi.
Felicitari ca te-ai gandit sa folosesti produse, care sa-ti apere parul de caldura uscatorului sau a placi de intins parul big grin
Eu folosesc de Wella si Got2B un spray protector. Cel de la Got2B este bun daca doar vrei sa iti intinzi parul cu placa deoarece ajuta sa-l pastrezi drept.
Iti recomand sa mergi la o farmacie pentru ati procura samponul si balsamul, caci acolo ai pe cineva sa te indrume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul trebuie spalat de cate ori este nevoie, nu trebuie sa iti faci un program.Ar fi o prostie sa avem parul imbacsit de parf, sebum sau spume si sa ne spalam doar de 3 ori pe satamana.Important este sa nu folosesti sampoane agresive, mai ales ca esti tanara, spala-te in fiecare zi si foloseste un sampon pentru copii daca vezi ca se usuca repede.Foloseste un serum atunci cand parul este despicat la varfuri.Pentru o fata este importanta igiena, mai mult decat frumusetea in sine, esti tanara si trebuie sa stii ca indiferent de conditii, spalatul zilnic corporal este o necesitate. Daca o sa foloseste spume, creme, spray-uri sau alte mizerii evident ca parul se deterioreaza, o sa fie mat, nu o sa aiba stralucire.
Un sfat:Spalati.va! o sa fiti cele mai frumoase!

| Anemona a răspuns:

Si eu ma spal tot de 3 ori pe saptamanahappynu imi cade parul insa este mai curatlaughing. Oricum daca il ingrijesti cum trebuie dupa spalare si cu produsele necesare acesta va fi foarte sanatos chiar daca il speli in fiecare zi

| T30D0RA a răspuns:

Ai dat fundita pentru cine trebuie.winking Si eu folosesc ulei de par de la kallos, e bun, dar si ieftin.