| anonim_4396 a întrebat:

Are vreun efect crema de bronz?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Practic cu aceste creme stai in casa si te bronzezibig grinIn cremele bronzante se gaseste o substanta chimica care se numeste DHA. Aceasta substanta este de fapt un zahar artificial. Celulele de DHA interactioneaza cu proteinele din suprafata pielii.Prin oxidare, cu ajutorul natural al oxigeului din aer-se formeaza culoarea maronie a pielii.
Aceasta metoda de bronzare este de departe cea mai sigura si lipsita de riscuri cale de a te bronza.Asta pentru ca-in acest fel-pielea nu ajunge in contact cu razele UV.
Ai grija-dupa aplicarea cremei sau lotiunii autobronzante-spala-ti cu grija mainile altfel vor deveni maronii inclusiv palmele

1 răspuns:
| MikyMi a răspuns:

Dap...chiar functioneaza. dar trebuie una mai de calitate.