| andreea4ever a întrebat:

As dori sa imi deschid culoarea parului.Sa il fac de la. asa http://www.google.ro/......tp?/imgres 5106&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=224&oei=kvP_TNiTH8744AaPqpG HCQ&esq=10&page=10&ndsp=19&ved=1t:429, r:14, s:158&tx=72&ty=59&biw=1152&bih=670...la...asa http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:0&tx=74&ty=62

Stiu ca e foarte greu dar chiar vreau.Ma puteti ajuta? Dar totusi doresc sa nu imi distrug parul :D. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Diferenta este foarte mare! Nu poti realiza asta fara a folosi o pudra decoloranta! Cu vopsea de par normala nu vei reusi, nici naturist(cu tinctura de musetel)!
Inca ceva, pe google imagini, ai in dreapta, optiunea "imag dimensiune completa". Dai click acolo si abia acel link il postezi!(e mai scurt si mai estetic in pagina).

| Nicolelenaa a răspuns:

Poti sa te vopsesti cu hena.
E un fel de vopsea pe care o gasesti la orice farmacie.
Este un produs naturist.
Nu iti va deteriora parul.
Nici nu e foarte scumpa.

Sau daca nu, poti sa iti limpezesti parul dupa fiecare baie intr-un amestec de apa si zeama de lamaie ( cam 2 lamai la un kg de apa )

Succes!

PS: intreaba la farmacie cum se foloseste henawinking

| JustInCase_1628 a răspuns:

Sa ajungi la o culoare mai deschisa trebuie sa decolorezi parul, iar daca faci asta singura il vei deteriora. In plus, e posibil sa nu iti iasa culoarea uniform.
Stiu ca nu e ceea ce vroiai sa auzi, dar mergi la un salon pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il deschizi cu orice vrei sunt vopsele de par in magazine, slava cerului, si nu mai fiti asa comuniste cu impresia ca o vopasea de par distruge parul! eu ma vopsesc o data la 3 luni de 12 ani si am acelasi par, nu-s cheala nu e uscat, daca e tuns mereu si ingrijit poti sa te vopsesti de cate ori vrei